Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Mika Waltari: Krvavá lázeň

Próza - beletrie

Mika Waltari: Krvavá lázeň

Hodnocení: 1x
  • 4

Krvavá lázeň - Mika Waltari Nejrozsáhlejší historický román Miky Waltariho se odehrává v první polovině 16. století. Waltari líčí neobyčejně poutavě a čtivě dobrodružství dvou finských mladíků, hloubavého a vychytralého studenta Mikaela a jeho druha, siláka Anttiho, jejich boje v německé selské válce i ve válečných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.56971
doprava zdarma
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Mika Waltari: Krvavá lázeň

Specifikace Mika Waltari: Krvavá lázeň

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 137 Kč

Kniha – autor Mika Waltari; Zdeněk Mézl, 674 stran, česky, pevná s přebalem matná. Poutavý příběh dvou finských mladíků, studenta Mikaela a jeho přítele, siláka a odlévače děl Anttiho, se odehrává v Evropě první poloviny 16. století. Barvitě, poutavě a s hořkým humorem líčí známý autor historických románů dobu i život svých hrdinů, čarodějnické procesy, krvavé bitvy i spletité intriky, náboženské spory, touhu po lásce i krutost historie, pro niž lidské osudy znamenají jen málo. ... a dál?

Produkt Mika Waltari: Krvavá lázeň

Mika Waltari: Krvavá lázeň - parametry

Název produktu: Mika Waltari: Krvavá lázeň
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 137 Kč
Maximální cena: 332 Kč
Ušetríte až: 195 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Krvavá lázeň - Mika Waltari Nejrozsáhlejší historický román Miky Waltariho se odehrává v první polovině 16. století. Waltari líčí neobyčejně poutavě a čtivě dobrodružství dvou finských mladíků, hloubavého a vychytralého studenta Mikaela a jeho druha, siláka Anttiho, jejich boje v německé selské válce i ve válečných taženích habsburského císaře Karla V., pikle, intriky a protivenství, krásné ženy na jejich cestě i hledání lásky a naděje ve světě často bezútěšném. Waltari nemá iluze o spravedlivosti dějin, ale jeho chmurný pohled je vyvažován humorem. Přeložila Markéta Hejkalová. První české vydání. z kategorie Knihy | Beletrie | Historické romány od Hejkal naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Poutavý příběh dvou finských mladíků, studenta Mikaela a jeho přítele, siláka a odlévače děl Anttiho, se odehrává v Evropě první poloviny 16. století. Barvitě, poutavě a s hořkým humorem líčí známý autor historických románů dobu i život svých hrdinů, čarodějnické procesy, krvavé bitvy i spletité intriky, náboženské spory, touhu po lásce i krutost historie, pro niž lidské osudy znamenají jen málo. (mládí a podivuhodná dobrodružství Mikaela Karvajalky v mnoha zemích do roku 1527, jak je sám upřímně vypráví v deseti knihách) Krvavá lázeň se odehrává počátkem novověku v první polovině 16. století. Mladící putují Evropou, zmítanou náboženskými a mocenskými boji. Na severu se rozpadá kalmarská unie, spojující do té doby všechny severské země, a švédským a finským králem se stává Gustav Vasa. Vystoupení Martina Luthera proti odpustkům je počátkem reformace, ale vede i k německé selské válce a k bojům protestantských německých knížat s římskoněmeckým císařem Karlem V. z dynastie Habsburků.


Přidat recenzi pro Mika Waltari: Krvavá lázeň

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.