Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Michio Kushi: Orientální diagnostika

Knihy naučná literatura

Michio Kushi: Orientální diagnostika

Hodnocení: 31x
  • 4

Orientální diagnostika Mischio Kushi v překladu zanícené propagátorky makrobiotiky Ing. Jarmily Průchové je jednou z prvních u nás vydaných knih tohoto druhu. Popis První díl - Váš obličej nikdy nelže - zprostředkuje čtenáři úvodní praktické setkání s částí tradičního lidového léčitelství Asie, zejména Číny a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michio Kushi: Orientální diagnostika koupíte i tady

Specifikace Michio Kushi: Orientální diagnostika

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 137 Kč

Tato kniha je uvedením do hlavních diagnostických metod, které mají svůj základ v principech orientální medicíny. Popsané diagnostické metody a popsaná pozorování autor rozvíjel a používal na základě ... a dál?

Produkt Michio Kushi: Orientální diagnostika

Michio Kushi: Orientální diagnostika - parametry

Název produktu: Michio Kushi: Orientální diagnostika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 137 Kč
Maximální cena: 180 Kč
Ušetríte až: 43 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 31 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientální diagnostika Mischio Kushi v překladu zanícené propagátorky makrobiotiky Ing. Jarmily Průchové je jednou z prvních u nás vydaných knih tohoto druhu. Popis První díl - Váš obličej nikdy nelže - zprostředkuje čtenáři úvodní praktické setkání s částí tradičního lidového léčitelství Asie, zejména Číny a Japonska. Není to však kniha teoretická. Filosofické základy orientálních nauk se v ní zrcadlí v praktických přístupech k pacientovi nikoli jako k nemocnému, ale jako k člověku, který má svou vlastní cestu, překážky na své dráze, vyplývající z jeho postoje i konání v minulosti, jakož i z prostředí, ve kterém žije a z přírody, která ho obklopuje. Jasně zde vyplývá pojetí člověka jako součásti určitého celku, který sice nelze změnit, ale který lze pochopit a uvést tak poznání člověka do souladu s jeho životem. V tom spočívá osvobozující vliv vědomí a znalostí uvedených v této knize. Je to tedy kniha o předcházení nemocí, o pravé prevenci ve zdravotnictví a především v životě každého jednotlivce.

Druhý díl - Jak prověřit své zdraví - je prohloubením znalostí uvedených v díle prvním, je dalším krokem v učení a zvládání techniky orientální diagnostiky. Dostatek prostoru je věnováno konstituci a také ukazatelům kondice individua. Podrobně se rozebírají nejrůznější a nejdůležitější útvary a znaky v obličeji, na rukou, na nohou, pokožce a hodnotí jejich diagnostický význam.

Kniha Orientální diagnostika je vynikajícím zdrojem celé řady poznatků, které pocházejí jak z tisícileté tradice orientálních léčebných metod, tak i z celoživotních zkušeností jednoho z jejich učitelů. Přejeme čtenářům, aby je tato kniha podnítila k hledání zdravějšího, a tím i šťastnějšího života.

Úryvek z úvodu:

Umění diagnostikovat, které je načrtnuto v této knize, je významnou součástí orientální medicíny. (...) Pokusil jsem se prohloubit toto umění svým individuálním studiem. Podařilo se mi to díky zkušenostem, které jsem v posledních letech získal při styku s mnoha sty nemocnými. Odborné diagnostické znalosti jsou užitečné, a to nejen pro lékaře-praktiky, ale pro každého, kdo si chce rozšířit uvědomělé vnímání, používané při každodenním styku s ostatními lidmi. Orientální diagnostická metoda nevyžaduje žádnou propracovanou, složitou a obtížnou techniku. Jedinými našimi nástroji jsou naše vlastní smyslové orgány.

Umění diagnostiky je závislé na tom, zda jsme pochopili, jak vznikl ve vesmíru člověk, zda jsme pochopili protikladnost sil jin a jang, které vládnou všemi jevy v přírodě. Jestliže se nám toto podařilo, pak nám umění diagnostiky může pomoci pochopit význam života. Všechno, co vidíme, slyšíme, cítíme, chutnáme a všechno, čeho se dotýkáme, to vše nám může osvětlit minulost, přítomnost a s jistou pravděpodobností i budoucnost každého jedince. Co se projevuje navenek, je ozvěnou toho, co přichází zevnitř. A vnitřek je odrazem vnějšku. Naučíme-li se vnímat vývoj jedince stojíme na důležitém bodu: začneme totiž chápat i osud lidstva. Přeji si, abyste se studiem diagnostic


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.