Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století

Knihy

Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo - Monika Pauknerová, Michal Tomášek. Předposlední svazek rozsáhlé monografie výzkumného týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřuje na příčiny a následky proměn současného soukromého práva. Jednotlivé obory soukromého práva současné doby se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nové jevy v právu na po..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století koupíte i tady

Specifikace Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 168 Kč

Předposlední svazek rozsáhlé monografie výzkumného týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřuje na příčiny a následky proměn současného soukromého práva. Jednotlivé obory soukromého práva sou ... a dál?

Produkt Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století

Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století - parametry

Název produktu: Michal Tomášek, Monika Pauknerová: Nové jevy v právu na počátku 21. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 168 Kč
Maximální cena: 226 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo - Monika Pauknerová, Michal Tomášek. Předposlední svazek rozsáhlé monografie výzkumného týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřuje na příčiny a následky proměn současného soukromého práva. Jednotlivé obory soukromého práva současné doby se nevyvíjejí zcela autonomně. Naopak je zřejmé, že se vzájemně ovlivňují, někde, zejména tam, kde byly v době socialismu uměle legislativně odděleny, dochází k jejich opětnému sblížení. Nové impulzy v naznačeném směru přináší připravovaná rekodifikace českého soukromého práva, jejímž cílem je především obnova pojetí občanského zákoníku jako obecného kodexu. Společně s občanským zákoníkem je předkládán nový obchodní zákon a nový zákon o mezinárodním právu soukromém. Rekodifikace českého soukromého práva otevírá řadu otázek, které se nezbytně odrážejí i v mnoha kapitolách tohoto svazku. Východiska soukromého práva výrazně poznamenává i jev zvaný publicizace soukromého práva, který již delší dobu vnáší do domény původně ryze soukromoprávní prvky práva veřejného. To může vést k určité relativizaci pojmu "soukromé právo", typicky např. v právu obchodních společností. Koneckonců procesní právo jako celek, a tedy i civilní procesní právo, je ve své podstatě právem veřejným. Veřejné právo se výrazně promítá např. i v oblasti pracovního práva, jehož trendy si nadále ponechávají určitou autonomii ve srovnání s vývojem soukromého práva v obecné rovině. Soukromé právo prochází zvláštním vývojem i v rámci evropské integrace. Evropská unie je sice na první pohled spojována především s právem veřejným, své místo si však zejména v poslední době - pomalu, ale přece - vymezuje v rámci Evropské unie i právo soukromé, a to prostřednictvím harmonizace právních úprav členských států. Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo - Monika Pauknerová, Michal Tomášek od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.