Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku

Učebnice/Odborná literatura

Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace ve vybraných oblastech věcných práv, které zpracovává, překládá čtenáři shrnutí procesních a hmotněprávních aspektů opírající se o kompletní judikaturu Nejvyššího soudu, zejména jeho senátu specializovaného v rozhodovací činnosti na oblast věcných práv, zasazených do výkladu jednotlivých právních institutů, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Věcná práva podle staré..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku koupíte i tady

Specifikace Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 442 Kč

Publikace ve vybraných oblastech věcných práv, které zpracovává, překládá čtenáři shrnutí procesních a hmotněprávních aspektů opírající se o kompletní judikaturu Nejvyššího soudu, zejména jeho senátu ... a dál?

Produkt Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku

Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku - parametry

Název produktu: Michal Kralík: Věcná práva podle starého a nového občanského zákoníku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 442 Kč
Maximální cena: 769 Kč
Ušetríte až: 327 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace ve vybraných oblastech věcných práv, které zpracovává, překládá čtenáři shrnutí procesních a hmotněprávních aspektů opírající se o kompletní judikaturu Nejvyššího soudu, zejména jeho senátu specializovaného v rozhodovací činnosti na oblast věcných práv, zasazených do výkladu jednotlivých právních institutů, se kterými se právní praxe denně setkává. Je vedena cílem provést průřezový výklad aspektů věcných práv u zvolených témat a skloubit sféru hmotného práva s procesním se zdůrazněním komplexního přístupu k věci. Kniha primárně vychází ze závěrů soudní praxe a snaží se je „převést“ do čtenářsky uchopitelné podoby, přičemž právní praxi má také sloužit. Jsou v ní zpracována témata, ve kterých se v právní praxi stále objevují nedostatky a pochybení, jak ze strany zástupců účastníků, účastníků samotných, ale také soudců. Druhé vydání je oproti prvnímu výrazně rozšířeno, neboť zapracovává legislativní změny, především v důsledku nabytí účinnosti nového občanského zákoníku. Do textu jsou zapracovány nejen pasáže z tohoto zákona i důvodové zprávy k němu, na četných místech je výklad dále prohlouben. Účelem je ozřejmění, jakým způsobem dochází k odklonu od současné právní úpravy a kde lze očekávat pouze omezené (případně žádné) využití dosavadních zkušeností a závěrů soudní praxe. V závěru jednotlivých kapitol je pro přehlednost souhrnně uvedena aplikovatelná relevantní judikatura českých soudů. Kniha je určena především soudcům, advokátům a dalším praktikujícím právníkům, kteří se s problematikou věcných práv dostávají při své každodenní činnosti do kontaktu, ale také širší veřejnosti. Na „přelomu“ stávající a nové soukromoprávní úpravy se snaží praxi poskytnout vodítko při rozhodování sporů dle nové legislativy, ale i sporů, které se budou v praxi ještě řadu let objevovat a při jejichž řešení se – i přes účinnost nové právní úpravy – přinejmenším v některých ohledech bude stále ještě užívat právní úprava účinná do 1. 1. 2014.

Podtitul: Uplatňování nároků a rozhodování o nich (procesní a hmotněprávní souvislosti)Autor: Michal KrálíkEdice: PraktikVazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-87576-96-0Počet stran: 528Rozměry: 205,0 x 145,0 x 28,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.