Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michal Kolář: Infekce u kriticky nemocných

Knihy

Michal Kolář: Infekce u kriticky nemocných

Hodnocení: 1x
  • 4

Za kriticky nemocného se považuje pacient, u něhož dochází k ohrožení, či dokonce selhávání základních životních funkcí. Léčba těchto nemocných přísluší do oblasti intenzivní a resuscitační péče. Infekce je u kriticky nemocných pacientů takřka všudypřítomným fenoménem a nejméně v podobě ohrožení se s ní téměř každý z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83727

Jaké má kniha
Infekce u kriticky nemo..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Michal Kolář: Infekce u kriticky nemocných

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 460 Kč

Publikace: Infekce u kriticky nemocných - Michal Kolář. Za kriticky nemocného se považuje pacient, u něhož dochází k ohrožení, či dokonce selhávání základních životních funkcí. Léčba těchto nemocných přísluší do oblasti intenzivní a resuscitační péče. Infekce je u kriticky nemocných pacientů takřka všudypřítomným fenoménem a nejméně v podobě ohrožení se s ní téměř každý z nich setká. A rovněž tak lékař v kterémkoli klinickém oboru musí kriticky probíhající infekční stavy - alespoň na počátku - sám řešit. Vzhledem » ... a dál?

Produkt Michal Kolář: Infekce u kriticky nemocných

Michal Kolář: Infekce u kriticky nemocných - parametry

Název produktu: Michal Kolář: Infekce u kriticky nemocných
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 460 Kč
Maximální cena: 732 Kč
Ušetríte až: 272 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Za kriticky nemocného se považuje pacient, u něhož dochází k ohrožení, či dokonce selhávání základních životních funkcí. Léčba těchto nemocných přísluší do oblasti intenzivní a resuscitační péče. Infekce je u kriticky nemocných pacientů takřka všudypřítomným fenoménem a nejméně v podobě ohrožení se s ní téměř každý z nich setká. A rovněž tak lékař v kterémkoli klinickém oboru musí kriticky probíhající infekční stavy - alespoň na počátku - sám řešit. Vzhledem k širokému spektru infekčních onemocnění se jedná o problém velmi obsáhlý.Cílem tohoto textu není encyklopedické pojednání, ale měl by otevřít náhled do problematiky infekce u kriticky nemocných a poskytnout počáteční vodítko pro klinickou praxi. Z přístupů, které se pro takto formulovaný úkol nabízejí, autoři jako hlavní zvolili hledisko klinické. Důraz je zde jednoznačně kladen na problematiku diagnostiky a terapie těchto stavů. Z mikrobiologie a patogeneze je zmíněno jen tolik, kolik je nezbytné k hlubšímu porozumění diagnostickým a terapeutickým přístupům. Problematika epidemiologická je rovněž uváděna jen ve vztahu k praxi intenzivní a resuscitační péče.OBSAH:Úvod  OBECNÁ ČÁST1. Fenomén infekce a infekční proces1.1. Inaparentní průběh1.2. Abortivní průběh1.3. Typický průběh1.4. Septický průběh2. Patogeneze infekčního procesu2.1. Mikrob - mechanismy obrany a invaze2.2. Hostitel - činnost obranného systému3. Infekce - syntéza patogeneze a klinických příznaků3.1. Inaparentní průběh (bezpříznakový)3.2. Abortivní průběh (celkové příznaky v nízké intenzitě)3.3. Typický průběh infekčního onemocnění (celkové příznaky a příznaky orgánového postižení)3.4. Septický průběh (SIRS, MOF)4. Diagnostika infekce4.1. Průkaz narůstající aktivity imunitního systému4.2. Určení původce4.3. Určení lokality5. Léčba infekce5.1. Teoretický koncept5.2. Léčba infekce v klinické praxi5.3. Celková antimikrobiální léčba v intenzivní péči6. Problematika nozokomiálních infekcí6.1. Charakteristika6.2. Diagnostika a léčba nozokomiálních infekcí6.3. Prevence a izolace  SPECIÁLNÍ ČÁST7. Infekce orgánů a orgánových soustav7.1. Infekce respiračního traktu7.2. Nitrobřišní infekce7.3. Infekce ledvin a močových cest7.4. Infekce měkkých tkání7.5. Neuroinfekce7.6. Infekce jater7.7. Infekce kostí a kloubů7.8. Infekce oběhové soustavy8. Infekce postihující více orgánových soustav8.1. Miliární tuberkulóza8.2. Systémové mykózy8.3. Leptospirózy8.4. Mykoplazmové infekce8.5. Další »víceorgánová« onemocnění9. Infekce u popáleninového traumatu10. Infekce virem HIV10.1. Obecná charakteristika, ochranná a profylaktická opatření10.2. HIV pozitivní pacient s jinou základní problematikou10.3. Komplikace onemocnění HIV v intenzivní a resuscitační péči11. Parazitární choroby11.1. Maligní tropická malárie11.2. Trichinelóza11.3. Echinokokóza11.4. Cysticerkóza11.5. Extraintestinální amébóza12. Sepse12.1. Sepse s anatomicky definovaným ložiskem12.2. Sepse primární12.3. Sepse toxoinfekční13. Problematika horeček nejasné etiologie14. Zvláštní skupiny pa


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.