Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory

Knihy

Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory

Hodnocení: 2x
  • 4

"Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory - Sochařská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoře (1483-1499) : Ottová Michaela" Kamenosochařským dílům umístěným v exteriéru i v interiéru kostela sv. Barbory v Kutné Hoře byla dosud věnována pozornost pouze povšechná. Tato kniha je pokusem o náhled do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pod ochranou Krista Spa..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory koupíte i tady

Specifikace Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 269 Kč

Kamenosochařským dílům umístěným v exteriéru i v interiéru kostela sv. Barbory v Kutné Hoře byla dosud věnována pozornost pouze povšechná. Tato kniha je pokusem o náhled do problematiky vzniku a promě ... a dál?

Produkt Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory

Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory - parametry

Název produktu: Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 269 Kč
Maximální cena: 371 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

"Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory - Sochařská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoře (1483-1499) : Ottová Michaela" Kamenosochařským dílům umístěným v exteriéru i v interiéru kostela sv. Barbory v Kutné Hoře byla dosud věnována pozornost pouze povšechná. Tato kniha je pokusem o náhled do problematiky vzniku a proměn kamenné sochařské výzdoby chóru kostela sv. Barbory, která vznikala současně s architekturou a je s ní zcela spjata. V exteriéru jde především o výzdobu dochovanou nad slavnostním severním vstupem do kostela, o výzdobu nad protilehlým vstupem jižním a o sochařskou podobu výzdoby opěráku osového, čnícího ve výšce více než třiceti metrů v nejvýchodnějším bodu chrámu. Součástí výzdoby exteriéru chóru jsou i chrliče v různých antropomorfních a zoomorfních podobách a drobné maskarony. Výjimečná je též sochařská skupina bláznů na severní atice. Z interiéru chrámu kniha zpracovává unikátní sochařskou výzdobu triforiové galerie a program reliéfních svorníků klenby. Studium těchto běžně zcela nepřístupných částí umožnila velkorysá rekonstrukce a obnova vnějšího pláště kostela sv. Barbory. Kniha je bohatě obrazově vybavena. Kniha obsahuje 38 stran resumé v anglickém jazyce.Z obsahuÚvodní slovoPředmluvaI. Město Kutná Hora za vlády Vladislava JagelonskéhoII. Stručné dějiny stavby Kostela sv. Barbory v Kutné HořeIII. Sochařská výzdoba slavnostního severního vstupu do kostelaIV. Pod ochranou Krista Spasitele - Sochařská výzdoba osového opěráku a klenby chóru kostela sv. BarboryV. Michal z Vrchovišť, hofmistra a ředitel stavby, Sochařská výzdoba desátého a jedenáctého opěrného pilíře jižní strany transeptu kostela sv. Barbory (1488-1489, 1887)VI. Sochařská výzdoba triforia kostela sv. Barbory (1483-1493)VII. Tanec bláznů. Sousoší na severní aticeObrazová přílohaVIII. Výtvarný charakter sochařské výzdoby kostela sv. BarboryIX. Umělecká reprezentace hornického městaX. Katalog sochařských děl chóru kostela sv. BarboryPříloha: Chrliče kaplového ochozu a opěrných pilířů chóru kostela sv. BarboryBibliografieSeznam vyobrazeníResumé: Under the Protection of Christ the Saviour and Sanit Barbara - The Sculptural Decoration of the Church of Saint Barbara in Kutna Hora (1483 - 1499)VázanáFormát 22 x 22 cmNakladatel: Tomáš HalamaEAN: 9788087082171


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.