Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko

Knihy naučná literatura

Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko

Hodnocení: 1x
  • 4

Turecko je zhruba desetkrát větší než Česko, má však jen 6,5x více obyvatel. Značnou část vnitřní a východní Anatolie tvoří téměř neobyvatelné velehory a stepi. Na Středoevropana působí nedozírné dálky, které překonává celodenní jízdou v autobuse, pořád ještě dobrodružně – včetně rozpadlých či znovu krásně opravených ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Turecko
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko koupíte i tady

Specifikace Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 127 Kč

Turecko je zhruba desetkrát větší než Česko, má však jen 6,5x více obyvatel. Značnou část vnitřní a východní Anatolie tvoří téměř neobyvatelné velehory a stepi. Na Středoevropana působí nedozírné dálk ... a dál?

Produkt Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko

Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko - parametry

Název produktu: Michael Neumann-Adrian, Edda Neumann-Adrian: Turecko
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Turecko je zhruba desetkrát větší než Česko, má však jen 6,5x více obyvatel. Značnou část vnitřní a východní Anatolie tvoří téměř neobyvatelné velehory a stepi. Na Středoevropana působí nedozírné dálky, které překonává celodenní jízdou v autobuse, pořád ještě dobrodružně – včetně rozpadlých či znovu krásně opravených seldžuckých karavanserajů, vzdorných hradů na kopcích, velkých stád ovcí a pastevců v bílých pláštích. Tempo, jímž se mění oslí pěšiny v dálnice a vesnice pastevců v hotelová města a prázdninové kluby, bere dech. Turecko povýšilo na „dovolenkový ráj“, ale ve skutečnosti nabízí mnohem víc: je to pokladnice kultur devíti tisíciletí, stále znovu jeviště historických rozhodování mezi Východem a Západem. Řečtí kolonisté dobře věděli, proč si vybrali západní pobřeží Malé Asie. Léta jsou zde teplá, ale nikoli rozpálená, zimy mírné, kopce stoupají povlovně vzhůru, v úrodných nížinách se daří olivám, fíkům, vinné révě, třešním, bavlníku, pomerančům i citronům. Na dlouhé měsíce se tu krajina odívá do purpurové nádhery kvetoucích oleandrů. 10 míst, která nesmíte vynechat: Topkapı Sarayı (Palác Topkapi) Divukrásné místo nad Marmarským mořem s místnostmi naplněnými nespočetnými pklady sultánů. Efes Jak žili „staří Řekové“: zde ještě najdete původní stavby a obydlí. Národní park Dilek Velkolepá krajina u moře – hory porostlé lesy a skrytá místa ke koupání. Pláž Patara Široká pláž s jemným pískem, která se táhne do nedohledna a lemují ji vysoké duny – žijí tu též vzácné želvy. Národní park Olympos Vysoké hory, antické ruiny uprostřed neprostupných lesů, nezastavěná pláž. Muzeum Antalya Pěkně položené nejdůležitější muzeum na jižním pobřeží vystavuje v plném lesku antické poklady. Národní park Nemrut-Daği Daleko od pobřeží v anatolských horách: pohřebiště s obřími sochami lidí a zvířat. Ostrov Akdamar v jezeru Van Překrásné jezero Van uprostřed mezi horskými vrcholky, ostrůvek s kostelem starým tisíc let. Pamukkale Památka na seznamu Světového dědictví UNESCO, chráněná jezírka, ale také termální lázně. Muzeum anatolských civilizací Dějiny Anatolie dlouhé 9000 let: seznámíte se s nimi v Ankaře. Kapesní turistický průvodce - v češtině.. 2.vydání praktického turistického průvodce z oblíbené edice Merian Live je rozděleno po oblastech a obsahuje: - výběr 10 míst, která nesmíte vynechat - popisy turistických zajímavostí - specializované kapitoly Sport, volný čas a pláže, Zábava pro děti, Jídlo, Nákupy, Slavnosti a festivaly - tipy na nejkrásnější výlety a procházky s praktickými popisy cesty - praktické tipy a rady všeho druhu ( ubytování, stravování atd. ) - tabulku průměrných teplot - slovníček základních pojmů - 12 stran mapového atlasu - plánky center Istanbulu, Antalye a Bodrumu - tipy od autorů - barevné fotografie - rejstřík - vyjímatelná rozkládací silniční mapa Tureck v měřítku 1:1 500 000 atd.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.