Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Michael Kerrigan: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli

Knihy naučná literatura

Michael Kerrigan: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli

Hodnocení: 1x
  • 4

Před čtyřmi tisíci lety zaznamenávali zruční písaři v zemi mezi řekami Tigris a Eufrat slova a skutky dávných vládců sumerské a akkadské říše. Jak asi vypadal svět starověkých obyvatel Mezopotámie? Tato kniha vypráví o dobyvatelských činech panovníků, o tom, jaké bohy vyznávali, o zákonech, které nastolili, i o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83914

Jaké má kniha
Mezopotámie - Lidé sta..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michael Kerrigan: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli koupíte i tady

Specifikace Michael Kerrigan: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 76 Kč

Publikace: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli - Kerrigan Michael. Před čtyřmi tisíci lety zaznamenávali zruční písaři v zemi mezi řekami Tigris a Eufrat slova a skutky dávných vládců sumerské a akkadské říše. Jak asi vypadal svět starověkých obyvatel Mezopotámie? Tato kniha vypráví o dobyvatelských činech panovníků, o tom, jaké bohy vyznávali, o zákonech, které nastolili, i o náboženské víře jejich poddaných. Najdete v ní mapu znázorňující svět, za jehož střed mezopotamský tvůrce považoval svoji » ... a dál?

Produkt Michael Kerrigan: Mezopotámie -  Lidé starověku: co nám o sobě řekli

Michael Kerrigan: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli - parametry

Název produktu: Michael Kerrigan: Mezopotámie - Lidé starověku: co nám o sobě řekli
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 76 Kč
Maximální cena: 222 Kč
Ušetríte až: 146 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Před čtyřmi tisíci lety zaznamenávali zruční písaři v zemi mezi řekami Tigris a Eufrat slova a skutky dávných vládců sumerské a akkadské říše. Jak asi vypadal svět starověkých obyvatel Mezopotámie? Tato kniha vypráví o dobyvatelských činech panovníků, o tom, jaké bohy vyznávali, o zákonech, které nastolili, i o náboženské víře jejich poddaných. Najdete v ní mapu znázorňující svět, za jehož střed mezopotamský tvůrce považoval svoji vlast, ukázky a překlady nápisů vyrytých klínovým písmem do hliněných tabulek a sloupů v Sumeru, Akkadu, Ugaritu, Babylonu… Přečtěte si spolu s námi tajemné texty staré tisíce let – nahlédněte do Sumerského královského seznamu, do Chammurapiho zákoníku, do první mírové smlouvy na světě, uzavřené mezi Chetity a Egypťany, nebo do bájného Eposu o Gilgamešovi, jenž patří k nejvýznamnějším písemným památkám starověké Mezopotámie. Michael Kerrigan v posledních dvaceti letech napsal desítky knih pro děti a mládež – například cyklus čtyř publikací The Ancients in Their Own Words (Lidé starověku: co nám o sobě řekli) (2008) a knížku Ancient Greece and the Mediterranean (Starověké Řecko a Středomoří), která posloužila jako předloha pro jednu část seriálu BBC o starověkých civilizacích. Píše také fejetony, recenze knih a novinové články, například pro deník Scotsman a Times Literary Supplement (týdenní literární přílohu deníku The Times). Žije v hlavním městě Skotska Edinburghu. Z obsahu Úvod Legenda o Sargonovi Na Boží příkaz Lékařství v Mezopotámii Královský seznam Chammurapiho zákoník Původ abecedy Trvalý mír Sargon se ospravedlňuje Sinacherib jde do války První potopa Nový Babylon Svět očima Babyloňanů Pyšný Nabukadnezar Slovníček pojmů Časová osa starověké Mezopotámie Další informace O autorovi Poznámky překladatelky Rejstřík Co nám o sebe bájné civilizace neřekly.. Kniha popisuje zajímavá fakta o starověké Mezopotámii a je doplněna množstvím ilustrací. Orientační obsah: dobyvatelské činy panovníků božstvo zákony tehdejší mapa světa ukázky a překlady nápisů vyrytých klínovým písmem do hliněných tabulek a sloupů texty staré tisíce let Sumerský královský seznam Chammurapiho zákoník první mírová smlouva na světě bájný Epos o Gilgamešovi


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.