Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš!

Knihy naučná literatura

Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš!

Hodnocení: 1x
  • 4

Nikdo nepřijímá chybná rozhodnutí úmyslně. Přesto se jich dopouštíme neustále, bez ohledu na to, jaký je obor naší působnosti, naše specializace, odvětví, v němž pracujeme.Pravda je, že některé z nejhorších pohrom nedávné minulosti pád velkých avýznamných investičních bank, globální finanční krize byly výsledkem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dvakrát měř, než rozhod..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš! koupíte i tady

Specifikace Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš!

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 271 Kč

Kniha amerického investičního stratéga určená nejen podnikatelům a investorům, kteří chtějí přijímat lepší rozhodnutí, probírá obvyklé myšlenkové chyby, jichž se při rozhodování dopouštějí vysoce inte ... a dál?

Produkt Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš!

Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš! - parametry

Název produktu: Michael J. Mauboussin: Dvakrát měř, než rozhodneš!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 271 Kč
Maximální cena: 389 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nikdo nepřijímá chybná rozhodnutí úmyslně. Přesto se jich dopouštíme neustále, bez ohledu na to, jaký je obor naší působnosti, naše specializace, odvětví, v němž pracujeme.Pravda je, že některé z nejhorších pohrom nedávné minulosti pád velkých avýznamných investičních bank, globální finanční krize byly výsledkem zdánlivě rozumných rozhodnutí, která přijalo mnoho velice chytrých, inteligentních lidí. Daň, kterou za taková rozhodnutí platí organizace, jejich zaměstnanci i lidé, jimž mají tyto organizacesloužit, je obrovská.Proč je tak nesnadné přijmout dobré rozhodnutí? Michael Mauboussin tvrdí, že se často stáváme obětí zjednodušených mentálních rutin a že správný proces přijímání dobrých rozhodnutí zejména v situacích, kdy jde o mnoho, kdy jsounaše sázky vysoké je v rozporu s přirozeným fungováním naší mysli. Ve složitých situacích se naše myšlení uchyluje ke zjednodušeným vzorcům, které zastiňují lepší přístupy k problémům. I v okamžicích, kdy uplatňujeme logické myšlení, podvědomě podléhámespolečenským či situačním vlivům. Přesto lze kognitivním chybám (např. nesprávnému vyvozování kauzálních vztahů, přílišnému spoléhání se na úsudek expertů, neschopnosti zvážit dostatečné množství možných alternativ, nepřihlížení ke zkušenostem druhýchs podobnými problémy, zavádějícímu zjednodušování složitých problémů aj.) předcházet. Naštěstí můžeme překonat výchozí nastavení systémů myšlení můžeme vzdorovat vlastní intuici tím, že se naučíme dvakrát měřit, rozhodovací problém sidůkladně znovu promyslet (a znovu se zamyslet i nad svým způsobem myšlení).Ve své čtivé knize Michael Mauboussin využívá živých a poutavých příběhů a případových mikrostudií z oblasti podnikání, sportu, vědy i každodenního života, utřiďuje obvyklémyšlenkové chyby, prezentuje pravidla dovolující takovým chybám předcházet, resp. nastiňuje systematický přístup k rozhodování, který významným způsobem nákladné chyby omezuje. Jeho prvky tvoří umění překonávat obvyklé mentální nástrahy, rozpoznávat myšlenkové chybyv situačním kontextu a uplatňovat správné myšlenkové nástroje, jež umožňují formulovat a přijímat lepší a efektivnější rozhodnutí.Elektronická verze knihy je v prodeji na stránkách eReading.Michael J. Mauboussin je investičním stratégem, kterýse pohybuje v odvětví finančních služeb již více než 25 let. Od roku 1993 rovněž vyučuje na Columbia Graduate School of Business, spolupracuje s renomovaným Santa Fe Institute. Je autorem, resp. spoluautorem čtyř knih. (jak se vyhnout myšlenkovým chybám v rozhodování) Kniha amerického investičního stratéga určená nejen podnikatelům a investorům, kteří chtějí přijímat lepší rozhodnutí, probírá obvyklé myšlenkové chyby, jichž se při rozhodování dopouštějí vysoce inteligentní pracovníci odborných profesí. S využitím příběhů a případových studií prezentuje pravidla umožňující takovým chybám předcházet a rozpoznat situace, v nichž byste měli „měřit dvakrát“ – znovu se zamyslet a přijmout rozhodovací strategie, které jsou mnohem efektivnější, ačko


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.