Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Mediace a možnosti využití

Učebnice/Odborná literatura

Mediace a možnosti využití

Hodnocení: 1x
  • 4

v praxi. Každý se někdy ocitne v obtížné životní situaci – a pak ocení pomoc mediátora, tedy nestranného prostředníka, jenž pomůže spor vyřešit mimosoudní cestou. Publikace se zaměřuje na mediační praxi u nás i v zahraničí, na poskytování mediace v konfliktech rodinných, etnických a komunitních, ale i v trestních, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mediace a možnosti využ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mediace a možnosti využití koupíte i tady

Specifikace Mediace a možnosti využití

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 216 Kč

Každý se někdy ocitne v obtížné životní situaci - a pak ocení pomoc mediátora, tedy nestranného prostředníka, jenž pomůže spor vyřešit mimosoudní cestou. Publikace se zaměřuje na mediační praxi u nás ... a dál?

Produkt Mediace a možnosti využití

Mediace a možnosti využití - parametry

Název produktu: Mediace a možnosti využití
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 216 Kč
Maximální cena: 469 Kč
Ušetríte až: 253 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

v praxi. Každý se někdy ocitne v obtížné životní situaci – a pak ocení pomoc mediátora, tedy nestranného prostředníka, jenž pomůže spor vyřešit mimosoudní cestou. Publikace se zaměřuje na mediační praxi u nás i v zahraničí, na poskytování mediace v konfliktech rodinných, etnických a komunitních, ale i v trestních, pracovněprávních, obchodních a občanskoprávních sporech. Seznamuje s výsledky výzkumů, se zajímavými projekty a dalšími perspektivami oboru. Samostatná pozornost je věnována přípravě a rozvoji mediátorů. Kniha je určena mediátorům, psychologům, právníkům, sociálním pracovníkům, poradcům, ale také vyučujícím a studentům společenskovědních oborů. Ocení ji rovněž pracovníci státní správy a samosprávy, personalisté i všichni, kdo se ve své profesi setkávají s konflikty a jejich řešením. Obsah publikace: PŘEDMLUVA (Lenka Holá) 1. MEZILIDSKÉ VZTAHY A JEJICH PROMĚNY V MEDIACI (Jaro Křivohlavý) 1.1 Konflikty, kompromisy a mediace – oč jde? 1.2 Modelování interakce mezi dvěma a více lidmi 1.3 Psychologický pohled na druhy konfliktů 1.4 Pojetí mezilidských vztahů a jejich dynamiky jako her 1.5 Modelování interpersonálních konfliktů 1.6 Respekt k osobnostním charakteristikám účastníků sporu 1.7 Vzájemné postoje účastníků mediace 1.8 Odlišnost vnímání sebe a partnera 1.9 Postoje jedné strany ke druhé 1.10 Projevy postojů partnerů k sobě navzájem 1.11 Chod informací v mediačním procesu 1.12 Celková orientace dvojice 1.13 Další podněty na závěr 2. INDIVIDUÁLNÍ STYL MEDIÁTORA (Vladimír Labáth) 3. SYSTÉM VZDĚLÁVÁNÍ MEDIÁTORŮ (Lenka Holá) 3.1 Úvod 3.2 Kompetence 3.3 Vzdělání a vzdělávání mediátorů 3.4 Vzdělávání mediátorů ve vybraných evropských zemích 3.5 Další vzdělávání v mediaci 3.6 Systém vzdělávání mediátorů 3.7 Závěr 4. KVALIFIKACE MEDIÁTORA ? HODNOCENÍ KVALITY MEDIACE (Robin Brzobohatý) 4.1 Úvod 4.2 Důležitost kvalifikace mediátorů 4.3 Kvalifikace a její smysl 4.4 Čtyři mechanismy kvalifikace 4.5 Metody provádění předběžných mechanismů kvalifikace 4.6 Kvalifikace na základě posouzení výkonu – český kontext 4.7 Kritéria hodnocení mediátorů 4.8 Historie kompetenčních modelů 4.9 Hodnoticí model mediátora San Diego Mediation Centre 4.10 Kompetenční model „Mediační diamant“ – český kontext 4.11 Závěr 5. PSYCHOLOGICKÉ ASPEKTY RODINNÉ MEDIACE (Irena Sobotková) 5.1 Úvod 5.2 Charakteristika a principy rodinné mediace 5.3 Přístupy k rodinné mediaci 5.4 Aplikační oblasti rodinné mediace 5.5 Perspektivy a výzvy v rodinné mediaci 6. LEGISLATIVNÍ MOŽNOSTI A MEZE MEDIACE KONFLIKTU V RODINNĚPRÁVNÍCH VZTAZÍCH (Lenka Westphalová, Ondřej Spáčil, Milana Hrušáková) 6.1 Úvod 6.2 Mediace a mediátor 6.3 Zásady činnosti mediátora a principy mediace 6.4 Srovnání mediace a soudního řízení 6.5 Dobrovolnost mediace 6.6 Rodinněprávní vztahy a konflikty 6.7 Právní zakotvení rodinné mediace a její specifika 6.8 Mediace jako nástroj sociálněprávní ochrany 6.9 Právní úprava podle zákona o mediaci 6.10 Praktická zkušenost: úskalí mediace vykonávané advokátem 6.11 Požadavky na vzd


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.