Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2

Knihy

Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2

Hodnocení: 1x
  • 4

Náměstí Krasnoarmějců 2 – Učitelé a studenti na Filozofické fakultě UK v období normalizace - Jakub Jareš, Matěj Spurný, Kateřina Volná . Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa – Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců – v době ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2 koupíte i tady

Specifikace Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 269 Kč

Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa - Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců - v době "normalizačního" dvacetiletí. Nepřináší jen popis organizačních a politických struktur jedné konkrétní instituce, ale soustředí se především na jednání akademiků a studentů v tehdejších podmínkách a na jejich dilemata. Situaci na fakultě před rokem 1989 se snaží podat tak, aby nezanikla její spletitost a složitost. Zejména učitelé » ... a dál?

Produkt Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2

Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2 - parametry

Název produktu: Matěj Spurný, Jakub Jareš, Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 269 Kč
Maximální cena: 351 Kč
Ušetríte až: 82 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Náměstí Krasnoarmějců 2 – Učitelé a studenti na Filozofické fakultě UK v období normalizace - Jakub Jareš, Matěj Spurný, Kateřina Volná . Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa – Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců – v době „normalizačního“ dvacetiletí. Nepřináší jen popis organizačních a politických struktur jedné konkrétní instituce, ale soustředí se především na jednání akademiků a studentů v tehdejších podmínkách a na jejich dilemata. Situaci na fakultě před rokem 1989 se snaží podat tak, aby nezanikla její spletitost a složitost. Zejména učitelé fakulty se potýkali s různými závazky, které si mnohdy konkurovaly: vedle politické loajality k režimu stála loajalita k oboru, vědě, katedře, kolegům a rovněž ke studentům, kterým chtěli předávat své znalosti. To přináší řadu otázek. Na jaké kompromisy musel humanitní intelektuál po roce 1968 přistoupit, aby mohl učit na vysoké škole? Jak porozumět tomu, že většina tehdejších učitelů vzpomíná na svou katedru jako na „ostrůvek pozitivní deviace“, ačkoli šlo o instituci plně loajální k normalizační KSČ? V jaké míře a jakými cestami se navzdory ideologizaci a politickým tlakům dařilo udržovat kvalitní úroveň humanitního vzdělání? Proč téměř všichni učitelé FF UK odsoudili Chartu 77? Co konkrétně pro vysokoškolského učitele znamenala spolupráce se Státní bezpečností? Kniha je završením výzkumu, který skupina mladých badatelů zahájila v roce 2007. Náměstí Krasnoarmějců 2 – Učitelé a studenti na Filozofické fakultě UK v období normalizace - Jakub Jareš, Matěj Spurný, Kateřina Volná od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.