Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny

Knihy naučná literatura

Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny

Hodnocení: 1x
  • 4

Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - Martina Flekačová, Jiří Koukal. Profesor estetiky František Kovárna (1905–1952) proslul především jako výtvarný teoretik a kritik, zabýval se však také literaturou – je autorem několika divadelních her, próz a sbírky básní –, překládal z italštiny a němčiny. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Uměleckohistorické text..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny koupíte i tady

Specifikace Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 122 Kč

Profesor estetiky František Kovárna (1905–1952) proslul především jako výtvarný teoretik a kritik, zabýval se však také literaturou – je autorem několika divadelních her, próz a sbírky básní –, překlá ... a dál?

Produkt Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny

Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - parametry

Název produktu: Martina Flekačová, Jiří Koukal: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 122 Kč
Maximální cena: 190 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - Martina Flekačová, Jiří Koukal. Profesor estetiky František Kovárna (1905–1952) proslul především jako výtvarný teoretik a kritik, zabýval se však také literaturou – je autorem několika divadelních her, próz a sbírky básní –, překládal z italštiny a němčiny. Rozsah jeho kulturní činnosti je tedy značný, přesto dosud nepatří mezi dobře známé osobnosti české intelektuální historie. Jeho úspěšnou kariéru zkřížila nejprve nacistická okupace, podruhé pak únorové události roku 1948. Exil hledal v Německu, Francii, poté se s rodinou usadil v New Yorku, kde záhy zemřel. Výbor z jeho pozůstalosti představuje tři v celku dosud nepublikované uměleckohistorické texty: přednášku Otázky současného malířství, shrnující Kovárnovy výhrady vůči nefigurativnímu malířství, torzo připravované knihy O výtvarnou mateřštinu, zabývající se českým uměním 19. století, a studii Pokolení obratu, jež se pokouší vytyčit generační směřování mladých umělců vystavujících od počátku třicátých let. Editoři publikace Jiří Koukal a Martina Flekačová doplnili původní texty předmluvou, stručným Kovárnovým životopisem a bibliografií. Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - Martina Flekačová, Jiří Koukal od nakladatelství Karolinum v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.