Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance

Knihy naučná literatura

Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Mezinárodní finance autorů Jaroslavy Durčákové a Martina Mandela (její třetí, rozšířené vydání připravilo nakladatelství Management Press, váz., 496 str., doporučená cena 560 Kč) je určena především studentům bakalářského studia na všech ekonomických fakultách. Její struktura, která se opírá o řadu řešených ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mezinárodní finance
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance koupíte i tady

Specifikace Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 462 Kč

Kniha zkušených autorů a pedagogů Jaroslavy Durčákové a Martina Mandela Mezinárodní finance (její čtvrté, aktualizované a doplněné vydání připravilo nakladatelství Management Press, váz., 496 str., doporučená cena 619 Kč) je určena především studentům bakalářského studia na všech ekonomických fakultách. Její struktura, která se opírá o řadu řešených příkladů, je přizpůsobena i potřebám kombinovaného nebo distančního studia na oborech finance, účetnictví, bankovnictví, ekonomika a management. Při výkladu autoři » ... a dál?

Produkt Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance

Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance - parametry

Název produktu: Martin Mandel, Jaroslava Durčáková: Mezinárodní finance
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 462 Kč
Maximální cena: 619 Kč
Ušetríte až: 157 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Mezinárodní finance autorů Jaroslavy Durčákové a Martina Mandela (její třetí, rozšířené vydání připravilo nakladatelství Management Press, váz., 496 str., doporučená cena 560 Kč) je určena především studentům bakalářského studia na všech ekonomických fakultách. Její struktura, která se opírá o řadu řešených příkladů, je přizpůsobena i potřebám kombinovaného nebo distančního studia na oborech finance, účetnictví, bankovnictví, ekonomika a management. Při výkladu autoři postupují od základní charakteristiky platební bilance, devizového trhu a devizového kursu k jejich hlubšímu pochopení a k postupnému rozšíření o vzájemné souvislosti makroekonomických a mikroekonomických aspektů mezinárodních financí. Tematicky je kniha orientována na podnikový a bankovní sektor, zároveň však respektuje skutečnost vzájemného propojení makroekonomického a mikroekonomického pohledu v oblasti mezinárodních finančních vztahů. Knihu lze proto doporučit také jako základní učební text studentům programů MBA i pracovníkům hospodářské praxe, kteří chtějí získat přehled zejména o problematice fungování devizových trhů a mezinárodního investování. Podstatná část knihy je věnována jednotlivým typům devizových operací, zajištění devizového rizika, kapitálovým operacím v podobě přímých a portfoliových investic a fungování euroměnových a eurokapitálových trhů. Čtenář může získat poznatky nejenom o současných systémech devizového kursu, ale i o možnostech prognózování budoucího pohybu kursu pomocí fundamentální, technické a forwardové analýzy. V makroekonomických částech jsou vysvětleny základní souvislosti fungování malé otevřené ekonomiky z pohledu potřeb ekonomického analytika. Důraz je kladen na interakci pohybu kursu, úrokové míry, peněžní zásoby, cen a platební bilance. Závěrečná část informuje čtenáře i o problematice kursové politiky centrálních bank, jakož i o roli mezinárodních měnových a finančních institucí. Text je doplněn četnými grafy, schématy a příklady, každou kapitolu uzavírá blok kontrolních otázek a přehled doporučené literatury. Třetí, rozšířené vydání knihy je přepracováno zejména v částech, které se věnují problematice transakční, ekonomické a účetní devizové expozice. Výrazně rozpracovány byly i části věnované portfoliovým a přímým investicím, systémům devizových kursů a mezinárodním finančním a měnovým institucím. Celkově byl rozšířen počet řešených příkladů v částech věnovaných devizovým operacím. Aktualizována je rovněž převážná část číselných časových řad a některé dílčí věcné informace navazující na teoretický výklad. Publikace: Mezinárodní finance (4.vydání) - Jaroslava Durčáková; Martin Mandel. Nové vydání ojedinělé učebnice podává ucelený výklad teorie a praxe

mezinárodních financí s důrazem na propojení mikroekonomického a

makroekonomického pohledu. Autoři – přední čeští odborníci v

oblasti mezinárodních finančních vztahů – se v ní mimo jiné

zabývají problematikou systémů měnových kursů, fundamentální,

technickou a forwardovou analýzou spot


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.