Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Martin Hanus, Luděk Šídlo: Školní atlas dnešního světa

Učebnice/Odborná literatura

Martin Hanus, Luděk Šídlo: Školní atlas dnešního světa cena od 0 Kč

Martin Hanus, Luděk Šídlo: Školní atlas dnešního světa

Hodnocení: 2x
  • 3.5

Školní atlas dnešního světa je zcela novým školním atlasem s tzv. schvalovací doložkou MŠMT ČR. Navazuje na již tradiční stejnojmennou edici, která je využívaná ve většině základních a středních škol v ČR. Přináší všechna základní témata pro výuku zeměpisu (ale i ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Martin Hanus, Luděk Šídlo: Školní atlas dnešního světa - parametry

Název produktu: Martin Hanus, Luděk Šídlo: Školní atlas dnešního světa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Školní atlas dnešního světa je zcela novým školním atlasem s tzv. schvalovací doložkou MŠMT ČR.

Navazuje na již tradiční stejnojmennou edici, která je využívaná ve většině základních a středních škol v ČR. Přináší všechna základní témata pro výuku zeměpisu (ale i dějepisu, přírodopisu, výchovy k občanství) na základních (2. stupeň) a středních školách v ČR, a to v netradičním knižním zpracování.

Obsahuje vedle aktuálních tematických map i výrazně posílené zpracovaní tradičních detailních místopisných obecně zeměpisných i politických map, zahrnujících území všech kontinentů.

Je plnohodnotným školním atlasem pro výuku od šestých tříd základních škol až po maturitní ročníky středních škol.

Formát: 240 x 310 x 0 mm

Počet stran: 192

Vazba: Pevná lesklá

Recenze učebnice:

Nové významně rozšířené vydání Školního atlasu dnešního světa je pokračováním dlouhodobé stejnojmenné edice tohoto atlasového díla (vydáváno postupně od roku 1993). Cílem autorského a redakčního kolektivu je poskytnout aktuální informace z různých oborů lidské činnosti. Právě umění práce s daty a informacemi, jejich vyhledávání, zpracování a hodnocení, je jednou ze základních dovedností, které by měl ovládat každý z nás. Také porozumění rozložení vybraných jevů v prostoru a čase je hlavní devizou zeměpisně vzdělaného jedince. Věříme, že k rozvoji uvedených dovedností významnou měrou přispěje právě i toto nové vydání Školního atlasu dnešního světa. A to nejen díky zásadně rozšířenému místopisnému i tematickému obsahu, ale i díky jeho jedinečné digitální podobě na DVD. Oproti poslednímu vydání tohoto atlasového díla došlo, kromě aktualizace dat, k mnohým změnám. K nejvýznamnějším z nich patří nárůst počtu obecně zeměpisných a administrativních map a změna formátu. Vzhledem k zásadnímu posílení mapové části držíte ve svých rukou plnohodnotný školní atlas světa, který kompletně pokrývá nároky moderní výuky zeměpisu (i dalších oborů) na českých základních a středních školách. Na první pohled nejnápadnější změnou související s formátem je orientace celého atlasu na šířku. To umožnilo tvorbu tematických map větších rozměrů bez nutnosti přechodu přes hřbet knihy, a tím i lepší čitelnost obsahu daných map v oblasti hřbetu ( u tradičních atlasových děl nezřídka dochází ke ztrátě informací právě v oblasti knižního hřbetu). Atlas je složen z jednotlivých dvoustran, které jsou vždy tematicky zaměřeny. Pro lepší přehlednost jsou tato témata seskupena nejprve do kapitol, ty pak dále do sekcí. Sekce jsou od sebe barevně odlišeny. Jednotlivá témata jsou provázána pomocí systému Výukového schématu, jehož pole jsou vždy uvedena u nadpisu tématu. Tato políčka odkazují na celkové Schéma výuky dle RVP, které je součástí příloh.

Tematický obsah atlasu je zpracován z nejnovějších statistik dostupných v době přípravy atlasu. Většina map je tak datována do rozmezí let 2006 - 2010, výjimečně byly použity statistiky z let 2001 – 2005.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.