Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Martin Gaži, Jarmila Hansová: Svatyně za hradbami měst

Knihy

Martin Gaži, Jarmila Hansová: Svatyně za hradbami měst

Hodnocení: 1x
  • 4

Svatyně za hradbami měst – Křížová hora u Českého Krumlova v jihočeských a středoevropských souvislostech - Martin Gaži, Jarmila Hansová. Kniha interpretuje postupné proměny vztahu obyvatel středoevropských měst k prostoru za jeho hradbami na konci středověku a fenomén nárůstu obliby příměstských kostelů a kaplí v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86852
skladem

Jaké má kniha
Svatyně za hradbami měst
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Martin Gaži, Jarmila Hansová: Svatyně za hradbami měst

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 263 Kč

Kniha interpretuje postupné proměny vztahu obyvatel středoevropských měst k prostoru za jeho hradbami na konci středověku a fenomén nárůstu obliby příměstských kostelů a kaplí v 17. a 18. století. Barokní svatyně, které byly většinou pravidelně navštěvovány ve zbožných procesích, stály v krajinně významných pozicích, buď na návrších jako ochrana města před nebezpečím všeho druhu (válka, epidemie, požáry), anebo při studánkách, které nabývaly proslulosti v léčení chorob. Často při nich byli usazeni poustevníci. » ... a dál?

Produkt Martin Gaži, Jarmila Hansová: Svatyně za hradbami měst

Martin Gaži, Jarmila Hansová: Svatyně za hradbami měst - parametry

Název produktu: Martin Gaži, Jarmila Hansová: Svatyně za hradbami měst
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 263 Kč
Maximální cena: 313 Kč
Ušetríte až: 50 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Svatyně za hradbami měst – Křížová hora u Českého Krumlova v jihočeských a středoevropských souvislostech - Martin Gaži, Jarmila Hansová. Kniha interpretuje postupné proměny vztahu obyvatel středoevropských měst k prostoru za jeho hradbami na konci středověku a fenomén nárůstu obliby příměstských kostelů a kaplí v 17. a 18. století. Barokní svatyně, které byly většinou pravidelně navštěvovány ve zbožných procesích, stály v krajinně významných pozicích, buď na návrších jako ochrana města před nebezpečím všeho druhu (válka, epidemie, požáry), anebo při studánkách, které nabývaly proslulosti v léčení chorob. Často při nich byli usazeni poustevníci. Autoři knihu rozčlenili do tří celků, jejichž optika je metaforicky přirovnána k dalekohledu, brýlím a mikroskopu. První je srovnávací studií, pohybující se v širokých časových i prostorových souvislostech, druhá si všímá příměstských poutních míst 17. a 18. století v prostoru Prácheňského a Bechyňského kraje a třetí je detailní mikrohistorickou sondou do konkrétní společenské situace při vzniku a rozvoji kaple sv. Kříže na Křížové hoře (Kreutzberg) na městem Český Krumlov. Kniha je mj. doplněna edicí a překladem unikátní veršované historie českokrumlovského poutního místa od městského syndika Johanna Franze Tschernichena z roku 1710. Knihu vydalo českobudějovické pracoviště Národního památkového ústavu. Svatyně za hradbami měst – Křížová hora u Českého Krumlova v jihočeských a středoevropských souvislostech - Martin Gaži, Jarmila Hansová od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.