Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy

Knihy osobnosti a fakta

Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy

Hodnocení: 1x
  • 4

Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy – Osvícenství zdola v okrsku světa - Šárka Belšíková, Martin Gaži, Jarmila Hansová. Opat Bohumír Bylanský dovedl cisterciácký klášter Zlatá Koruna a jeho okolí k nebývalému kulturnímu i hospodářskému rozkvětu. Ve třech desítkách let před zrušením kláštera (1755–1785) zdejší ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy koupíte i tady

Specifikace Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 248 Kč

Opat Bohumír Bylanský dovedl cisterciácký klášter Zlatá Koruna a jeho okolí k nebývalému kulturnímu i hospodářskému rozkvětu. Ve třech desítkách let před zrušením kláštera (1755-1785) zdejší řeholní společenství vytvořilo významné centrum navazující na středověké i barokní podněty, zároveň se však péčí o tzv. industriálie včleňovalo do konceptů osvícenského státu. Jednou z nejzajímavějších opatových aktivit bylo zřízení nově pojaté školy pro děti z okolí, přičemž školní místnosti nechal vyzdobit velkým množstvím » ... a dál?

Produkt Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy

Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy - parametry

Název produktu: Martin Gaži, Jarmila Hansová, Šárka Belšíková: Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 248 Kč
Maximální cena: 324 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy – Osvícenství zdola v okrsku světa - Šárka Belšíková, Martin Gaži, Jarmila Hansová. Opat Bohumír Bylanský dovedl cisterciácký klášter Zlatá Koruna a jeho okolí k nebývalému kulturnímu i hospodářskému rozkvětu. Ve třech desítkách let před zrušením kláštera (1755–1785) zdejší řeholní společenství vytvořilo významné centrum navazující na středověké i barokní podněty, zároveň se však péčí o tzv. industriálie včleňovalo do konceptů osvícenského státu. Jednou z nejzajímavějších opatových aktivit bylo zřízení nově pojaté školy pro děti z okolí, přičemž školní místnosti nechal vyzdobit velkým množstvím didaktických olejomaleb. Tři desítky pláten se dochovaly dodnes (cyklus inspirovaný Komenského Orbis pictus, historicko-geografické mapy Čech a světa, výjevy dle Felbigerova Katechismu, portréty učenců a významných osobností, Telemachovy cesty) a tvoří zcela raritní soubor, na jehož základě můžeme nahlédnout do duchovního i všedního života českého venkova v druhé polovině 18. století, včetně mnoha věrně zachycených detailů vybavení domácností, dobových nástrojů, širokého spektra řemeslných postupů, včetně textilní výroby, lázeňství, stavebnictví, mořeplavby, výroby knih apod. Kniha tyto obrazy fotograficky zachycuje v celcích i detailech a nachází jejich předlohy. Rekonstruuje i všednodenní fungování klášterní školy, myšlenkový svět jejího opatského otce, který své názory na společnost shrnul mj. do obsáhlé statě napsané na jedinečný textový obraz (v příloze edice a překlad Jan Kvapil), a ukazuje, jak individuální iniciativa „zdola“, kterou bychom dnes vřazovali do souvislostí občanské společnosti, byla „shora“ nemilosrdně rozmetána státními reformami. Kniha obsahuje 244 barevných a 8 černobílých fotografií. Knihu vydalo českobudějovické pracoviště NPÚ. Opat Bylanský a obrazy zlatokorunské školy – Osvícenství zdola v okrsku světa - Šárka Belšíková, Martin Gaži, Jarmila Hansová od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.