Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity

Knihy naučná literatura

Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha vysvětluje hlavní body ruských ­kulturních a duchovních dějin, jež by měl znát každý Čech, který chce rozumět tomu, co se děje v Rusku dnes. ­ Výklad, dokumentovaný na ­vybraných literárních a uměleckých dílech, je veden od „předdějin“ na ­řeckém Krymu po současnost: od svatého ­Vladimíra k Vladimiru ­Putinovi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Obrazy z kulturních děj..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity koupíte i tady

Specifikace Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 144 Kč

Tato kniha o Rusku je psána v době, kdy se otázka českého vztahu k Rusku znovu stává klíčovou otázkou české společnosti, jejich vnitřních norem i jejího místa v Evropě. Nezabývá se současnou ruskou politikou. Chce nabídnout soustavnější pohled na ony historické zkušenosti - na kulturní a duchovní základy, z nichž současná politika vyrůstá a její odraz v dějinách rusko-českých vztahů.

... a dál?

Produkt Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity

Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity - parametry

Název produktu: Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 144 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 154 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha vysvětluje hlavní body ruských ­kulturních a duchovních dějin, jež by měl znát každý Čech, který chce rozumět tomu, co se děje v Rusku dnes. ­ Výklad, dokumentovaný na ­vybraných literárních a uměleckých dílech, je veden od „předdějin“ na ­řeckém Krymu po současnost: od svatého ­Vladimíra k Vladimiru ­Putinovi a od jurodivých k Pussy Riot. Na rozdíl od většiny rusistických prací tato kniha vykládá Rusko „postkoloniálně“. Ne jako jednotné dějiny ruské ­říše a ruské spirituality, ale jako ­komplex národních a náboženských tradic, které spoluutvářely prostor ­východní Evropy, včetně ruských „kontrakultur“ a vlivů německých, mongolských, židovských, katolických či polskolitevských. Zvláštní ­pozornost je věnována Ukrajině, ­dědici „toho druhého Ruska“. Kniha se hlásí k tradici, kterou vy­značují Havlíčkovy Obrazy z Rus, Masarykovo Rusko a Evropa a Čer­ného Vývoj a zločiny panslavismu. Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity - Martin C. Putna od authora Martin C. Putna a nakladatelství v

kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity - Putna Martin C. Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity Tato kniha o Rusku je psána v době, kdy se otázka českého vztahu k Rusku znovu stává klíčovou otázkou české společnosti, jejich vnitřních norem i jejího místa v Evropě. Nezabývá se současnou ruskou politikou. Chce nabídnout soustavnější pohled na ony historické zkušenosti - na kulturní a duchovní základy, z nichž současná politika vyrůstá a její odraz v dějinách rusko-českých vztahů. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Moderní dějiny (19. – 20. století) | Evropské dějiny od Vyšehrad naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.