Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí

Knihy

Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Ucelený přehled ekologie a problematiky životního prostředí. Věnuje se vztahům mezi organismy a prostředím a podmínkám života v nenarušené i člověkem ovlivněné přírodě. Pojednává o vývoji lidské civilizace, růstu populace člověka a poškozování ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí koupíte i tady

Specifikace Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 158 Kč

Ucelený přehled problematiky ekologie, vztahy mezi organismy a prostředím, podmínky života v přírodě, vývoj lidské civilizace, ovzduší a klima, znečišťování vod, energie, látky a odpady a pod. ... a dál?

Produkt Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí

Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí - parametry

Název produktu: Martin Braniš: Základy ekologie a ochrany životního prostředí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 158 Kč
Maximální cena: 225 Kč
Ušetríte až: 67 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Ucelený přehled ekologie a problematiky životního prostředí.

Věnuje se vztahům mezi organismy a prostředím a podmínkám života v nenarušené i člověkem ovlivněné přírodě.

Pojednává o vývoji lidské civilizace, růstu populace člověka a poškozování prostředí.

Zabývá se vlivem lidské společnosti na ovzduší, klima, vodu, horniny i organismy.

Informuje o využívání energie a surovin i o produkci odpadů.

Zvláštní kapitola je věnována prostředí České republiky.

Recenze učebnice:

Učebnice, jejíž třetí vydání se vám dostává do rukou, je určena především pro studenty, kteří neměli dosud možnost seznámit se blíže se základy ekologie a ochrany životního prostředí. Úroveň textu předpokládá ukončené základní vzdělání a průměrné znalosti žáků pokračujících ve studiu na středních školách. Text je použitelný pro samostatný předmět, jehož hlavní náplní je ekologie a ochrana životního prostředí, nebo z něho mohou být jednotlivá témata použita v jiných předmětech, např. v biologii, zeměpisu, chemii, ale i v občanské nauce nebo základech společenských věd. Řada kapitol je vhodná i pro různá technologická, lesnická, zemědělská a další podobná učiliště. Konečně je textu možno využít jako zdroje informací pro zájmové kroužky či pro poučení mimo výuku ve škole.

Pokud bude učebnice využita jako podklad pro samostatný předmět – ať už povinný, nebo výběrový – je důležité, aby oddíl věnovaný ekologii předcházel komplexnějšímu tématu, kterým je ochrana životního prostředí.

Některé informace se v textu objevují na více místech (např. zmínky o kyselých srážkách). Je to proto, aby bylo možno jednotlivé kapitoly použít nezávisle na jiných kapitolách. Každá kapitola je do jisté míry koncipována jako samostatný celek, který může být (i když ti nelze vzhledem k provázanosti témat vždy doporučit) vyňat z kontextu ostatní látky.

Žádná učebnice, ani tato, není vyčerpávajícím zdrojem informací. Nemůže a ani nechce suplovat výuku zavedených předmětů. Proto ve školách, kde je pravidelně vyučována biologie, zeměpis a chemie, lze učitelům i studentům doporučit, aby používali k doplnění zde prezentované látky učebnic těchto předmětů a samozřejmě i další literatury. Z biologie je tak možno převzít například detailnější informace o genetické podstatě druhů, životě parazitů nebo mechanismu mutací. Zeměpis může doplnit podrobnosti o hydrologické systému, klimatu, půdách i dalších charakteristikách prostředí a společnosti na úrovni globální, kontinentální, regionální i na úrovni naší republiky. Chemie poskytne základní poznatky o vlastnostech prvků, sloučenin, chemických reakcích, pH, procesu oxidace a regulace atd. Bude-li zvolen tento přístup, naučí se studenti pracovat s více zdroji informací, což je potřebné nejen pro další praxi v oblasti ochrany životního prost


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.