Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marta Kocvrlichová: Vina

Učebnice/Odborná literatura

Marta Kocvrlichová: Vina

Hodnocení: 1x
  • 4

Rusalka je jedním z nejoblíbenějších a také nejhranějších kusů českého operního repertoáru a je skutečným vrcholem celoživotní operní tvorby skladatele. Mocným inspiračním zdrojem bylo Dvořákovi mistrovské libreto Jaroslava Kvapila, v němž se symbolicky střetává pohádkový svět se světem lidských radostí a vášní. Je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marta Kocvrlichová: Vina koupíte i tady

Specifikace Marta Kocvrlichová: Vina

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 119 Kč

Práce popisuje fenomén viny, jak jej vnímá psychologie. Vodítkem je pojetí jednotlivých autorů, představeny jsou teorie historizující (fylogenetické, evoluční) a teorie individuální (ontogenetické, vývojové). Práce popisuje „druhy“ viny a způsoby, jak s vinou zacházejí lidé, kteří ji prožívají. Zabývá se rovněž tématem svědomí, které je v literatuře s vinou pojednáváno v těsné blízkosti, a tématem morálního vývoje. Deset rozhovorů s českými terapeuty a terapeutkami a jejich analýza nastiňuje, jakým způsobem » ... a dál?

Produkt Marta Kocvrlichová: Vina

Marta Kocvrlichová: Vina - parametry

Název produktu: Marta Kocvrlichová: Vina
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 119 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 180 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rusalka je jedním z nejoblíbenějších a také nejhranějších kusů českého operního repertoáru a je skutečným vrcholem celoživotní operní tvorby skladatele. Mocným inspiračním zdrojem bylo Dvořákovi mistrovské libreto Jaroslava Kvapila, v němž se symbolicky střetává pohádkový svět se světem lidských radostí a vášní. Je to pohádkové drama nešťastné lásky, kterou Rusalka, vodní víla, vzplane ke člověku. Aby mohla milovat a být milována, musí se zřeknout své rodné vodní říše. S pomocí kouzel Ježibaby se promění v člověka, zaplatí však za tuto proměnu tím, že zůstane němá. Princ se brzy nasytí její chladné němé krásy. Zoufalá Rusalka se chce vrátit do vodního živlu. Princ, znovu přitahovám Rusalčiným kouzlem, se vrací k lesnímu jezeru, ale smiřující a vykupující políbení Rusalčino je pro něho polibkem smrtícím. Dvořákovo zhudebnění pohádkového libreta dosahuje mimořádné dramatické účinnosti i lyrické vroucnosti, celá opera má sugestivní quasi impresionistickou atmosféru. Partitura vychází s českým a německým textem (překlad Robert Brock). Editorem svazku v rámci prvního Souborného kritického vydání skladeb A. Dvořáka je Jarmil Burghauser. Publikace: Vina - Marta Kocvrlichová. Práce popisuje fenomén viny, jak jej vnímá psychologie. Vodítkem je

pojetí jednotlivých autorů, představeny jsou teorie historizující

(fylogenetické, evoluční) a teorie individuální (ontogenetické,

vývojové). Práce popisuje „druhy“ viny a způsoby, jak s vinou

zacházejí lidé, kteří ji prožívají. Zabývá se rovněž tématem

svědomí, které je v literatuře s vinou pojednáváno v těsné

blízkosti, a tématem morálního vývoje. Deset rozhovorů s českými

terapeuty a terapeutkami a jejich analýza nastiňuje, jakým způsobem

zacházejí praktičtí psychologové s klientovým vyjádřením viny. Publikace: Vina - Marta Kocvrlichová. Autor: Marta KocvrlichováRok vydání­: 2006Vazba: Pevná bez přebalu matnáISBN: 80-7254-984-7Počet stran: 370Rozměry: 205,0 x 150,0 x 30,0 Autor : Marta Kocvrlichová, Druh sortimentu : Kniha, Vina, Jazyk : Čeština, Počet stran : 370


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.