Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Markus Zusak: Zlodějka knih

Próza - beletrie

Markus Zusak: Zlodějka knih

Hodnocení: 1x
  • 4

Zlodějka knih - Markus Zusak. Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Markus Zusak: Zlodějka knih koupíte i tady

Specifikace Markus Zusak: Zlodějka knih

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 226 Kč

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není » ... a dál?

Produkt Markus Zusak: Zlodějka knih

Markus Zusak: Zlodějka knih - parametry

Název produktu: Markus Zusak: Zlodějka knih
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 226 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 122 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zlodějka knih - Markus Zusak. Světový bestseller pro mladé idospělé čtenáře. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý aneobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, sdokonalým odstupem, sosobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem avypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že iSmrt si musí přiznat zájem oživé lidi, dojetí zjejich utrpení, hořkost aúlevu zkonců. ISmrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé vroce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě. Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku aholokaust se Zusakovi podařilo originálně apůsobivě zprostředkovat itěm, kteří tu dobu znají už jen zliteratury, filmů či zvyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí avšudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího vNěmecku, vporažené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život vzázemí, do kterého válka jen pomalu aplíživě proniká. Podle Zusakových vlastních slov ho knapsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku vMnichově azažila bombardování města, abyla isvědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu znich podal kousek chleba adostal za to pár ran důtkami od vojáka zeskorty. Kolem této scény, spojující laskavost akrutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit. Zlodějka knih - Markus Zusak od nakladatelství Argo v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.