Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky

Knihy naučná literatura

Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky

Hodnocení: 2x
 • 4

Nebojovali švestkovými knedlíky - Markéta Chalupová. Odbojová skupina bratří Mašínů zůstává tématem, které dodnes vyvolává nejednoznačné reakce a které je také neustále předmětem historických výzkumů. Předkládaná kniha Nebojovali švestkovými knedlíky představuje činnost této skupiny zcela novým způsobem, a to z ...a dál?

Radost vám udělá:
 • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky koupíte i tady

Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky v kostce

Průměrné hodnocení

4,0
 • 4

Na základě 2 hodnocení

80% zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky

 • poutavé zpracování
 • detaily ze života odbojářů

Čerstvá hodnocení Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky

 • 5

Neznámý, 17. listopadu 2011

 • odbornost
 • poutavé zpracování
 • detaily ze života odbojářů

 • nevím

Líbily se mi rozhovory s Mašíny a Paumerem, klidně by mohly být i delší, i když to by se tam zase asi nevešla ta kapitola o tisku a ta je hodně zábavná. Knihu doporučuji. Konečně se člověk dozví fakta, a ne nějaké zkreslené informace, ať z té či oné strany. Jsou tam názory obou stran a je to opravdu odborně historicky zpracované a přitom čtivé! Dobrý vánoční dárek. Koupil jsem ji dědovi.


Specifikace Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 194 Kč

Odbojová skupina bratří Mašínů zůstává tématem, které dodnes vyvolává nejednoznačné reakce a které je také neustále předmětem historických výzkumů. Předkládaná kniha Nebojovali švestkovými knedlíky př ... a dál?

Produkt Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky

Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky - parametry

Název produktu: Markéta Chalupová: Nebojovali švestkovými knedlíky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 279 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
 • 4
Podrobný popis:

Nebojovali švestkovými knedlíky - Markéta Chalupová. Odbojová skupina bratří Mašínů zůstává tématem, které dodnes vyvolává nejednoznačné reakce a které je také neustále předmětem historických výzkumů. Předkládaná kniha Nebojovali švestkovými knedlíky představuje činnost této skupiny zcela novým způsobem, a to z pohledu dobového tisku. Je výsledkem pečlivého studia českých i zahraničních archivních materiálů, které přinesly jedinečný obraz nejen tehdejší politické situace, ale i žurnalistiky. „Oni byli ti, kdo nás ohrožovali se zbraněmi, nepřišli jen s nějakými plácačkami nebo neházeli švestkovými knedlíky. Oni očekávali, že my budeme opětovat palbu švestkovými knedlíky.“ Milan Paumer, člen odbojové skupiny bratří Mašínů Atmosféra strachu, omezování náboženské svobody, propouštění ze zaměstnání, násilná kolektivizace, združstevňováni a v neposlední řadě psychické i fyzické týrání, zabíjení na hranicích, ve věznicích, v dolech a ve vazbách. To je bilance tzv. zakladatelského období komunismu. Proti němu bojovala se zbraněmi v rukou skupina bratří Mašínů. Historička Markéta Chalupová v úvodní kapitole knihy čtenáře stručně seznamuje právě s obdobím tzv. zakladatelského komunismu. V druhé kapitole se věnuje činnosti skupiny, přičemž se nevyhýbá citlivým otázkám. Popsány jsou názory odpůrců i přívrženců. Kniha však čtenářům nabízí ještě „něco navíc“ – jiný pohled na problematiku. Zrcadlo „Mašínům a spol.“ nastavují dobové deníky 50. let minulého století, včetně zahraničních. Rétorika tehdejšího tisku, který byl jedním z nejvýznamnějších nástrojů propagandy komunistické moci, může na dnešního čtenáře působit až komicky. Autorka knihy Mgr. et Mgr. Markéta Chalupová (nar. 1983) vystudovala historii na Filozofické fakultě a mediální studia a žurnalistiku na Fakultě sociál ních studií Masarykovy univerzity v Brně. Nyní působí jako výzkumná a vývojová pracovnice Výzkumného střediska pro dějiny střední a východní Evropy na Historickém ústavu Filozofické fakulty MU. V rámci doktorského programu se zabývá především tématy vztahujícími se k protinacistickému a protikomunistickému odboji a tištěnými médii 40. a 50. let minulého století. Za práce v oboru historie obdržela v roce 2005 Cenu Edvarda Beneše a o tři roky později Cenu E. M. Remarqua. Působila také ve sdělovacích prostředcích, mj. v soukromé regionální televizi FATEM a publikovala v časopisu Týden a denících MF Dnes, Lidové noviny, Rovnost.. Nebojovali švestkovými knedlíky - Markéta Chalupová od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.