Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko

Knihy naučná literatura

Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko

Hodnocení: 1x
  • 4

Zbyněk Sekal a Japonsko – Pozdrav daleké země, pozdrav daleké zemi/Greetings from a Distant Country, Greetings to a Distant Land - Marie Klimešová . O oslovení sochaře Zbyňka Sekala (1923–1998) japonskou kulturou a společností svědčí jeho deníkové záznamy z doby pobytu v Japonsku v lednu a únoru 1989. Odpovědí mu byl ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko koupíte i tady

Specifikace Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 322 Kč

O oslovení sochaře Zbyňka Sekala (1923–1998) japonskou kulturou a společností svědčí jeho deníkové záznamy z doby pobytu v Japonsku v lednu a únoru 1989. Odpovědí mu byl spontánní obdiv Japonců vůči jeho vlastní tvůrčí cestě. ... a dál?

Produkt Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko

Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko - parametry

Název produktu: Marie Klimešová: Zbyněk Sekal a Japonsko
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 322 Kč
Maximální cena: 466 Kč
Ušetríte až: 144 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zbyněk Sekal a Japonsko – Pozdrav daleké země, pozdrav daleké zemi/Greetings from a Distant Country, Greetings to a Distant Land - Marie Klimešová . O oslovení sochaře Zbyňka Sekala (1923–1998) japonskou kulturou a společností svědčí jeho deníkové záznamy z doby pobytu v Japonsku v lednu a únoru 1989. Odpovědí mu byl spontánní obdiv vůči jeho vlastní tvůrčí cestě, v níž Japonci spatřovali řadu jim blízkých rysů. Kniha hledá spojující články nejen v přímé formální příbuznosti, ale především v konfrontaci Sekalovy osobnosti a díla s estetickými a kulturními principy japonského umění, především zenové kultury a jejího chápání krásy. Kniha vychází u příležitosti výstavy Sekal a Japonsko konané v Západočeské galerii v Plzni. The interest of the sculptor Zbyněk Sekal (1923–1998) in Japanese culture and society is well documented in his diary from his sojourn in Japan in January and February 1989. It was reciprocated by a spontaneous expression of admiration by the Japanese for Sekal’s artistic path in which they observed many kindred features. This publication seeks out the connections not simply in the most immediate formal affinities but in the juxtaposition of Sekal’s character and work to the aesthetic and cultural principles of Japanese art, above all to Zen culture and its understanding of beauty. The book has been published on the occasion of the exhibition Sekal and Japan taking place in the West Bohemian Gallery in Plzeň. Zbyněk Sekal a Japonsko – Pozdrav daleké země, pozdrav daleké zemi/Greetings from a Distant Country, Greetings to a Distant Land - Marie Klimešová od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.