Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské

Próza - beletrie

Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Vzpomínky malostranské - Marie Klečacká-Beyly. Memoáry francouzské lékařky českého původu patří do bohaté tradice „vzpomínek lékařů“, jejíž linii lze sledovat od Thomayera a Vondráčka až třeba k Bedřichu Placákovi. Dalším momentem vymezujícím autorčiny životní příběhy je jedna z tragédií moderní doby: ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vzpomínky malostranské
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské koupíte i tady

Specifikace Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 197 Kč

Memoáry francouzské lékařky českého původu patří do bohaté tradice „vzpomínek lékařů“, jejíž linii lze sledovat od Thomayera a Vondráčka až třeba k Bedřichu Placákovi. Dalším momentem vymezujícím auto ... a dál?

Produkt Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské

Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské - parametry

Název produktu: Marie Klečacká-Beyly: Vzpomínky malostranské
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 324 Kč
Ušetríte až: 127 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Vzpomínky malostranské - Marie Klečacká-Beyly. Memoáry francouzské lékařky českého původu patří do bohaté tradice „vzpomínek lékařů“, jejíž linii lze sledovat od Thomayera a Vondráčka až třeba k Bedřichu Placákovi. Dalším momentem vymezujícím autorčiny životní příběhy je jedna z tragédií moderní doby: emigrace, nemožnost žít ve vlastní zemi. V neposlední řadě jsou ovšem tyto vzpomínky, v titulu předznamenané nerudovskou aluzí, vymezeny autorčinými setkáními i střety s řadou významných osobností: kromě řady předních reprezentantů české medicíny se zde setkáváme např. s Janem Werichem, překladatelkou Zdenou Wattersonovou, filosofy Karlem Kosíkem a Milanem Machovcem. Ovšem „ústřední postavou“ se posléze stává básník a filosof Zbyněk Fišer neboli Egon Bondy, legenda českého undergroundu, jehož důvěrnicí a „rodinnou lékařkou“ byla autorka po mnoho let. O životě a díle Fišera-Bondyho je zde podáváno velmi osobité svědectví, které je však vzdáleno jak obdivné idealizace, tak jednostranného odsudku, a navíc je podloženo citacemi z Bondyho dopisů. Rovněž svět českého disentu, Charty 77 i „podzemní kultury“ je nahlížen prizmatem setkávání s Bondym: zajímavé je např. autorčino svědectví o vztahu Fišera-Bondyho k Václavu Havlovi. Pozoruhodné jsou však též autorčiny často vyhroceně subjektivní, silně kritické glosy ke společenskému a politickému dění jak v Československu, resp. České republice po roce 1989, tak ve Francii let osmdesátých a devadesátých, a rovněž reflexe z častých autorčiných cest po Evropě – zejména z návštěv postsovětského Ruska. Publikace: Vzpomínky malostranské - Marie Klečacká-Beyly. AKROPOLIS - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 272 str. - ISBN: 978-80-86903-81-1 - Kniha Marie Klečacká-BeylyAKROPOLIS 2008Kniha, čeština, 272 stran Autor knihy Marie Klečacká-Beyly, Vydavatelstvo AKROPOLIS


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.