Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum

Učebnice/Odborná literatura

Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum

Hodnocení: 1x
  • 4

Vojvodovo: identity, tradice a výzkum - Marek Jakoubek. Hlavním tématem knihy Vojvodovo: identity, tradice a výzkum je Vojvodovo, česká obec v severozápadním Bulharsku, založená roku 1900 asi dvaceti evangelickými rodinami z české vsi Svatá Helena v (dnes rumunské části) Banátu, které Svatou Helenu opustily z důvodu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Vojvodovo: identity, tr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum koupíte i tady

Specifikace Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 196 Kč

Hlavním tématem knihy Vojvodovo: identity, tradice a výzkum je Vojvodovo, česká obec v severozápadním Bulharsku, založená roku 1900 asi dvaceti evangelickými rodinami z české vsi Svatá Helena v (dnes ... a dál?

Produkt Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum

Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum - parametry

Název produktu: Marek Jakoubek: Vojvodovo: identity, tradice a výzkum
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 268 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vojvodovo: identity, tradice a výzkum - Marek Jakoubek. Hlavním tématem knihy Vojvodovo: identity, tradice a výzkum je Vojvodovo, česká obec v severozápadním Bulharsku, založená roku 1900 asi dvaceti evangelickými rodinami z české vsi Svatá Helena v (dnes rumunské části) Banátu, které Svatou Helenu opustily z důvodu náboženských rozporů a nedostatku půdy. I přes několik válečných konfliktů, jichž se Bulharsko v prvních dekádách dvacátého století účastnilo, Vojvodovo hospodářsky prosperovalo a počet obyvatel utěšeně vzrůstal. Hospodářská prosperita, založená takřka výhradně na zemědělství, však po určité době narazila na nedostatek půdy, a tak v roce 1928 obec opustila část obyvatel, která přesídlila do Argentiny. K novému přelidnění obce došlo ještě jednou v letech 1934/1935, kdy část Vojvodovčanů odešla do turecké vsi Belinci v severovýchodním Bulharsku. Historie českého osídlení Vojvodova, stejně jako Belinců, pak v zásadě končí v letech 1949–1950, kdy naprostá většina jejich českých obyvatel, v počtu zhruba 700 osob (200 rodin), tyto vsi v rámci poválečných a na základě mezistátních dohod realizovaných migračních procesů opustila a přesídlila do ČSR, kde se usadila v několika obcích v regionu jižní Moravy. Po celou dobu své existence bylo Vojvodovo proslulé náboženskou horlivostí svých obyvatel, stejně jako příkladností jejich hospodářských postupů a správy obecních záležitostí, jichž si cenilo jak místní bulharské obyvatelstvo, tak i bulharská státní správa, která Vojvodovo ústy svého ministra prohlásila za obec vzorovou. Toto renomé si Vojvodovo v bulharském regionálním kontextu, jakož i v souvislostech bulharského akademického diskursu, udrželo až dodnes. Vojvodovo: identity, tradice a výzkum - Marek Jakoubek od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor knihy Marek Jakoubek, Vydavatelstvo CDK, , Etnologická řada


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.