Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marek Jakoubek: Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku

Učebnice/Odborná literatura

Marek Jakoubek: Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku

Hodnocení: 1x
  • 4

Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku - Marek Jakoubek . Předmětem této knihy je dnes již neexistující společenství českých evangelíků ve vesnici Vojvodovo v severozápadním Bulharsku. Tato obec byla založena v roce 1900 asi dvaceti rodinami, které z důvodu náboženských rozporů a nedostatku půdy opustily ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.9697

Jaké má kniha
Vojvodovo : Etnologie k..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Marek Jakoubek: Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 276 Kč

Předmětem této knihy je dnes již neexistující společenství českých evangelíků ve vesnici Vojvodovo v severozápadním Bulharsku. Tato obec byla založena v roce 1900 asi dvaceti rodinami, které z důvodu náboženských rozporů a nedostatku půdy opustily českou vesnici Svatá Helena v Banátu. Ve Vojvodovu se pak v letech 1900- 1950 utvářelo a vzkvétalo specifické společenství, charakteristické relativním ekonomickým blahobytem a vypjatou protestantskou morálkou, které se v mnoha ohledech odlišovalo od bulharského okolí. » ... a dál?

Produkt Marek Jakoubek: Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku

Marek Jakoubek: Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku - parametry

Název produktu: Marek Jakoubek: Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 276 Kč
Maximální cena: 310 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku - Marek Jakoubek . Předmětem této knihy je dnes již neexistující společenství českých evangelíků ve vesnici Vojvodovo v severozápadním Bulharsku. Tato obec byla založena v roce 1900 asi dvaceti rodinami, které z důvodu náboženských rozporů a nedostatku půdy opustily českou vesnici Svatá Helena v Banátu. Ve Vojvodovu se pak v letech 1900- 1950 utvářelo a vzkvétalo specifické společenství, charakteristické relativním ekonomickým blahobytem a vypjatou protestantskou morálkou, které se v mnoha ohledech odlišovalo od bulharského okolí. Byla to nejen odlišná architektura, efektivní hospodářské postupy, pečlivě udržovaná čistota veřejných prostor, ale také náboženská horlivost, morální bezúhonost, píle a pracovitost či proslulá zpěvnost vojvodských obyvatel, což vysloužilo Vojvodovu široko daleko pověst vzorové obce. Stabilní populační růst a nedostatek půdy sice během první poloviny 20. století vyvolal dvě vystěhovalecké vlny, přesto však Vojvodovo coby česká obec, existovalo až do konce 2. světové války. Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku - Marek Jakoubek od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.