Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ludvík David: Na hranicích práva

Učebnice/Odborná literatura

Ludvík David: Na hranicích práva

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Na hranicích práva. Soudcovské eseje - Ludvík David. Kniha dlouholetého soudce Nejvyššího soudu ČR je zamyšlením nad mnoha aktuálními tématy ze soudní praxe i mimo ni.V úvodních esejích jsou mapovány aktuální otázky jurisprudence, například působení precedentu při sjednocování české judikatury. Autor se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Na hranicích práva
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludvík David: Na hranicích práva koupíte i tady

Specifikace Ludvík David: Na hranicích práva

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 206 Kč

Kniha dlouholetého soudce Nejvyššího soudu ČR je zamyšlením nad mnoha aktuálními tématy ze soudní praxe i mimo ni. V úvodních esejích jsou mapovány aktuální otázky jurisprudence, například působen ... a dál?

Produkt Ludvík David: Na hranicích práva

Ludvík David: Na hranicích práva - parametry

Název produktu: Ludvík David: Na hranicích práva
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 206 Kč
Maximální cena: 320 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Na hranicích práva. Soudcovské eseje - Ludvík David. Kniha dlouholetého soudce Nejvyššího soudu ČR je zamyšlením nad mnoha aktuálními tématy ze soudní praxe i mimo ni.V úvodních esejích jsou mapovány aktuální otázky jurisprudence, například působení precedentu při sjednocování české judikatury. Autor se též vyjadřuje k některým méně probádaným problémům civilního procesu (nepřípustný důkaz) a pokouší se o prognózu působení novely občanského soudního řádu č. 404/2012 Sb. - zejména jejích pasáží o dovolání - v rozhodovací praxi. Dále se snaží čtenáři přiblížit judikáty Nejvyššího soudu z oblasti sporů uvnitř dobrovolných sdružení občanů, a to spolků, církví a politických stran; neopomíjí některé další relativně odlehlé oblasti práva, jako jsou restituce fyzickým osobám nebo dopingové případy. V dalších esejích dává autor nahlédnout do zákulisí soudních systémů některých zemí common law.Kniha se nevyhýbá kritickému přístupu k některým fenoménům judiciální sféry. Pro svou volnější a čtivou formu, jež respektuje poznatky ze specializovaných oblastí českého právního řádu, je přístupná čtenářům z řad širší právnické veřejnosti. Publikace: Na hranicích práva. Soudcovské eseje - Ludvík David. Ludvík DavidLegesKniha, čeština, 192 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.