Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Lucien Zell: Dzogčhen

Knihy

Lucien Zell: Dzogčhen

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha známého tibetského mistra meditace obsahuje vynikající uvedení do u nás takřka neznámého tibetského učení o dosažení přirozeně dokonalého stavu naší mysli, o esenciální podstatě lidského bytí. Toto poznání tibetští mistři předávali od dávných časů a stojí za všemi omezeními různých sekt a klášterních ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86624
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lucien Zell: Dzogčhen koupíte i tady

Specifikace Lucien Zell: Dzogčhen

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 137 Kč

Teorie a praxe dzogčhenu, esence všech tantrických systémů, speciální meditační praxe zaměřená přímo na intuitivní uchopení reality. ... a dál?

Produkt Lucien Zell: Dzogčhen

Lucien Zell: Dzogčhen - parametry

Název produktu: Lucien Zell: Dzogčhen
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 137 Kč
Maximální cena: 216 Kč
Ušetríte až: 79 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha známého tibetského mistra meditace obsahuje vynikající uvedení do u nás takřka neznámého tibetského učení o dosažení přirozeně dokonalého stavu naší mysli, o esenciální podstatě lidského bytí. Toto poznání tibetští mistři předávali od dávných časů a stojí za všemi omezeními různých sekt a klášterních tradic. Dzogčhen může být popsán nejspíše jako konkrétní poznání pravé povahy bytí, jako klíč, který je schopen otevřít vědomí každého člověka, nezávisle na tom, k jaké kultuře, filozofické tradici nebo náboženství patří. Spolu s českou Komunitou dzogčhenu.Úryvek...Každý, kdo se skutečně zajímá o nauku, musí pochopit její základní princip, aniž by se nechal omezovat limity nějaké tradice. Organizace, instituce a hierarchie existující v různých školách se často stávají faktory, které nás podmiňují. Mnohdy je dost obtížné si to vůbec uvědomit. Skutečná hodnota nauky je však mimo všechny konstrukce uměle vytvořené člověkem. Abychom zjistili, zda je nauka v nás opravdu živá, stačí si povšimnout, do jaké míry jsme se osvobodili od všech podmiňujících faktorů. Někdy si můžeme myslet, že jsme naukám porozuměli a že je umíme také aplikovat. V praxi však nadále zůstáváme podmíněni postoji a principy doktrín velmi vzdálenými od skutečného poznání našeho vlastního stavu. Když mistr učí nauce dzogčhenu, snaží se předat stav poznání všemi možnými způsoby. Jeho záměrem je studenta probudit a otevřít jeho vědomí prvotnímu stavu. Mistr neřekne: "Řiď se mými pravidly a dodržuj má nařízení." Řekne: "Otevři své vlastní vnitřní oko a pozoruj se. Přestaň hledat nějakou lampu, která by tě osvítila zvenčí, ale rozsviť své vnitřní světlo. Tak bude nauka žít v tobě a ty v duchu nauky." Nauka se musí stát živým poznáním ve všech našich denních aktivitách. To je esencí praxe. Kromě tohoto už nemusíme dělat nic dalšího. Mnich může dokonale praktikovat dzogčhen, aniž by se vzdal svých slibů, stejně jako katolický kněz, úředník, dělník a tak dále, aniž by se museli vzdávat své role ve společnosti. Je tomu tak proto, že dzogčhen nemění lidi zvnějšku. Spíše je probouzí vnitřně. Jediná věc, o kterou vás dzogčhenový mistr bude žádat, je pozorovat sama sebe a rozvíjet bdělost potřebnou k aplikaci nauky v každodenním životě. Každý má obvykle svůj vlastní způsob myšlení a pohledu na život, i když jej nemůže definovat filosoficky. Všechny existující filosofické teorie byly vytvořeny pomýlenou dualistickou myslí lidských bytostí. Teorie, která je dnes považována ve světě filosofie za správnou, se může zítra ukázat jako chybná. Nikdo nemůže zaručit platnost filosofie. Proto je intelektuální způsob nazírání vždy pouze částečný a relativní. Neexistuje pravda, kterou bychom měli hledat nebo logicky potvrzovat. Spíše bychom měli poznat, jak je mysl neustále omezována a podmiňována dualismem. Dualismus je skutečným kořenem utrpení a všech našich sporů. Veškeré představy a domněnky, bez ohledu na to, jak hluboké se zdají být, jsou jako sítě držící nás v dualismu. Když objevíme sv


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.