Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť

Knihy naučná literatura

Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť

Hodnocení: 1x
  • 5

Česká paměť - Národ, dějiny a místa paměti - Šustrová Radka, Hédlová Lubomíra Můžeme hovořit o české paměti, a pokud ano, jaká je a co ji utváří? Kolektivní monografie připravená pracovníky Památníku Lidice a tvořená autorskými texty renomovaných historiků se ve třech různých rovinách zabývá zkoumáním paměti v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Jaké má kniha
Česká paměť
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť koupíte i tady

Specifikace Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 253 Kč

Můžeme hovořit o české paměti, a pokud ano, jaká je a co ji utváří? Kolektivní monografie připravená pracovníky Památníku Lidice. ... a dál?

Produkt Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť

Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť - parametry

Název produktu: Luba Hédlová, Radka Šustrová: Česká paměť
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 253 Kč
Maximální cena: 429 Kč
Ušetríte až: 176 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Česká paměť - Národ, dějiny a místa paměti - Šustrová Radka, Hédlová Lubomíra Můžeme hovořit o české paměti, a pokud ano, jaká je a co ji utváří? Kolektivní monografie připravená pracovníky Památníku Lidice a tvořená autorskými texty renomovaných historiků se ve třech různých rovinách zabývá zkoumáním paměti v souvislosti s českými dějinami. Knihu uvozuje příspěvek Miroslava Hrocha otevírající otázku paměti a historického vědomí v kontextu národní pospolitosti, jež nabízí prostor k hlubším úvahám o vztahu minulosti a současnosti. V první části se autoři zaměřují na české dějiny v paměťové kultuře a pojmenovávají specifické historické příběhy, které český národní příběh vytvářejí, nebo jsou z něj naopak vyloučeny. Rovněž politika paměti a kulturní politika jsou neodmyslitelnou součástí výzkumu paměti a představují legitimní pole pro nejrůznější formy a strategie vyrovnávání se s minulostí. Příspěvky ve druhé tematické části tak poskytnou vhled do světa na pomezí historie, politiky a sociologie. Interakci paměti a její úlohy ve společnosti nabídne závěrečná, třetí část knihy, jež je věnována minulým a současným formám prezentace moderních dějin širší veřejnosti v podobě muzejních expozic a jejich vlivu na utváření národní identity.Česká paměť poskytuje vhled do práce dvanácti historiků a politologů, renomovaných odborníků a mladých badatelů, působících v Čechách i v zahraničí. Jejich osobitý často rozmanitý přístup k analyzované látce ukazuje možnosti při zkoumání paměti a paměťových tradic v českém prostředí. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Moderní dějiny (19. – 20. století) | Československá republika (1918 – 1991) od Academia naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.