Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin

Učebnice/Odborná literatura

Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin

Hodnocení: 1x
  • 3.5

„V této knize najdete popis cesty, členěný na přehledné etapy. Krajina křesťanství je krásná a mnohotvárná, nebudeme volit nej­kratší trasu, klidně to vezmeme oklikou a do kopce půjdeme serpentinami. O stravování je postaráno, budeme si vařit čerstvé jídlo ze starých zásob.“ Jedním z prvních názvů pro křesťanství ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Jazyk a identita etnick..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin koupíte i tady

Specifikace Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 171 Kč

Současný svět je vystaven silným globalizačním a unifikačním tendencím. Tato skutečnost zásadním způsobem ovlivňuje řadu oblastí života společnosti. Mezi ně patří také sféry jazyka a etnicity, v nichž ... a dál?

Produkt Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin

Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin - parametry

Název produktu: Leoš Šatava: Jazyk a identita etnických menšin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 171 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 88 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

„V této knize najdete popis cesty, členěný na přehledné etapy. Krajina křesťanství je krásná a mnohotvárná, nebudeme volit nej­kratší trasu, klidně to vezmeme oklikou a do kopce půjdeme serpentinami. O stravování je postaráno, budeme si vařit čerstvé jídlo ze starých zásob.“ Jedním z prvních názvů pro křesťanství bylo prosté „cesta“. I dnes, po dvou tisících letech existence a tváří v tvář dlouhé, nesmírně rozsáhlé a složitě rozvětvené tradici nejrozšířenějšího náboženství světa, zůstává křesťanství především výzvou k tomu vydat se na cestu, výzvou zasahující člověka na tom místě, kde právě stojí, s jeho zkušenostmi se světem a lidmi. Autoři, zkušení popularizátoři spojující teologickou erudici s působením na poli médií, přibližují srozumitelným jazykem základní témata křesťanské víry, křesťanského pohledu na svět a na život. Nevyhýbají se ani ožehavým otázkám křesťanských dějin a věrouky, jako je problém zla a hříchu, osoba historického Ježíše a Krista víry, vztah církve a moci, rozdělení křesťanstva a pokusy o jeho jednotu. „Budeme zkoumat svět jako celek, to znamená včetně těch oblastí, na které běžné metody zeměměřičů nestačí, ale do nichž přesné myšlení a odpovídající jazyk mohou proniknout. Nakreslíme si mapu křesťanství a vás zveme, abyste se s touto mapou v ruce vydali na průzkum, pokud chcete vědět, jak křesťanství ,funguje‘.“ (možnosti zachování a revitalizace) Současný svět je vystaven silným globalizačním a unifikačním tendencím. Tato skutečnost zásadním způsobem ovlivňuje řadu oblastí života společnosti. Mezi ně patří také sféry jazyka a etnicity, v nichž sílí procesy asimilace. Odhaduje se, že ze šesti tisíc dosud existujících jazyků světa je okolo 90 % bezprostředně ohroženo zánikem. Text knihy se zaměřuje na snahy zmíněný trend, ochuzující "kulturní bohatství lidstva", alespoň částečně omezit, zpomalit či dokonce obrátit. Zabývá se fenoménem etnicity a problematikou menšinových jazyků - především snahami o jejich zachování a znovuoživení.Podtitul: Možnosti zachování a revitalizaceAutor: Leoš ŠatavaEdice: Studijní textyRok vydání­: 2009Vazba: Brožovaná bez přebalu matnáISBN: 978-80-86429-83-0Počet stran: 216Rozměry: 200,0 x 140,0 x 8,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.