Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce

Knihy

Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce

Hodnocení: 1x
  • 4

Černá slunce – Odvrácená strana modernity - Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp . Kniha Černá slunce / Odvrácená strana modernity, vydaná u příležitosti stejnojmenné výstavy v GVU Ostrava, podává strhující obraz českého umění, ohraničeného volně lety 1928-1942. Postihuje mimořádně nosné období, ve kterém došlo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88186
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce koupíte i tady

Specifikace Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 1 034 Kč

Kniha Černá slunce / Odvrácená strana modernity, vydaná u příležitosti stejnojmenné výstavy v GVU Ostrava, podává strhující obraz českého umění, ohraničeného volně lety 1928-1942. ... a dál?

Produkt Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce

Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce - parametry

Název produktu: Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp: Černá slunce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 034 Kč
Maximální cena: 1 878 Kč
Ušetríte až: 844 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Černá slunce – Odvrácená strana modernity - Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp . Kniha Černá slunce / Odvrácená strana modernity, vydaná u příležitosti stejnojmenné výstavy v GVU Ostrava, podává strhující obraz českého umění, ohraničeného volně lety 1928-1942. Postihuje mimořádně nosné období, ve kterém došlo k mnoha složitým politickým a uměleckým zvratům. Do širokého rámce střetávajících se výtvarných a myšlenkových přístupů je zapojeno přes čtyřicet nejrůznějších osobností - malířů, sochařů, grafiků, fotografů a architektů, z nichž mnozí patří k hlavním představitelům českého umění vůbec. Kniha se zaměřuje na odvrácenou stranu modernity, vyjevující přehlížené, prchavé duševní vrstvy, jež však vytvářely nosné, nadosobní psychické struktury doby. Černá slunce jsou "slunci jiných světů", na jejichž postižení se zaměřoval již Karel Hynek Mácha; jejich východiska tkví v romantismu. Přestože pojem avantgarda zdomácněl a začal být uplatňován pro označení moderního projevu jako celku, do původních avantgardních východisek z počátku dvacátých let minulého století vstupovaly jiné smyslové a významové zdroje. Zvolené časové období je uchopeno jako oblast křižujících se protikladných stránek, ve kterých se mísí nejrůznější směrová, názorová či výtvarná hlediska. Kniha Černá slunce / Odvrácená strana modernity je součástí dlouhodobého projektu Arbor vitae mapující významově vymezená období českého umění; Roky ve dnech (1945 - 1957), Konec avantgardy (1938 - 1948)…; je v hloubce svého ponoru do souvislostí, zachycujících informace v předivu doby, nenahraditelná. Černá slunce – Odvrácená strana modernity - Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda, Karel Srp od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.