Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav

Učebnice/Odborná literatura

Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav

Hodnocení: 1x
  • 4

Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě - Filip Ščerba. Předmětem monografie jsou alternativní tresty a další opatření nahrazující nepodmíněný trest odnětí svobody. Autor Filip Ščerba podrobně analyzuje systém alternativních opatření prostřednictvím jejich teoretického vymezení, rozboru právní úpravy a z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav koupíte i tady

Specifikace Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 398 Kč

Předmětem monografie jsou alternativní tresty a další opatření nahrazující nepodmíněný trest odnětí svobody. Autor Filip Ščerba podrobně analyzuje systém alternativních opatření prostřednictvím j ... a dál?

Produkt Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav

Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav - parametry

Název produktu: Leges Alternativní tresty a opatření v nové právní úprav
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 398 Kč
Maximální cena: 521 Kč
Ušetríte až: 123 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě - Filip Ščerba. Předmětem monografie jsou alternativní tresty a další opatření nahrazující nepodmíněný trest odnětí svobody. Autor Filip Ščerba podrobně analyzuje systém alternativních opatření prostřednictvím jejich teoretického vymezení, rozboru právní úpravy a z hlediska uplatňování těchto opatření v praxi. V první části knihy jsou vymezeny základní pojmy (probace, mediace, odklon v trestním řízení), na něž navazuje podrobný rozbor právní úpravy v novém trestním zákoníku. Zvláštní pozornost je věnována právní úpravě sankcionování mladistvých. Tato část obsahuje i analýzu statistických údajů o využívání alternativních opatření v České republice. Výklad každého institutu je doplněn komparací české právní úpravy s některými zahraničními trestněprávními normami. S ohledem na příbuznost právních systémů autor zvolil jako komparandum úpravu rakouskou a slovenskou, částečně též německou a francouzskou. Ve druhé části je analyzována činnost Probační a mediační služby, jejíž fungování je nezbytným předpokladem pro zajištění efektivního výkonu alternativních trestů a opatření. Rozebrány jsou jednotlivé fáze jejího působení, od přípravy provedení trestu až po kontrolu jejich výkonu, s důrazem na hodnocení efektivity metod používaných probačními úředníky. Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě - Filip Ščerba od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.