Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ladislav Šalda: Cesta rudého kata

Knihy naučná literatura

Ladislav Šalda: Cesta rudého kata

Hodnocení: 1x
  • 4

 Kdo ztratil důvěru, nic víc už ztratit nemůže.    Publius Syrus  Tato kniha rozhodně nepatří k oddechové literatuře. Je svědectvím o mnoha letech plných nezákonností, které na nevinných občanech naší země páchala neomezeně vládnoucí Komunistická strana ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Cesta rudého kata
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ladislav Šalda: Cesta rudého kata koupíte i tady

Specifikace Ladislav Šalda: Cesta rudého kata

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 164 Kč

Tato kniha rozhodně nepatří k oddechové literatuře. Je svědectvím o mnoha letech plných nezákonností, které na nevinných občanech naší země páchala neomezeně vládnoucí Komunistická strana Českoslovens ... a dál?

Produkt Ladislav Šalda: Cesta rudého kata

Ladislav Šalda: Cesta rudého kata - parametry

Název produktu: Ladislav Šalda: Cesta rudého kata
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 164 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 135 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

 Kdo ztratil důvěru, nic víc už ztratit nemůže.

   Publius Syrus

 Tato kniha rozhodně nepatří k oddechové literatuře. Je svědectvím o mnoha letech plných nezákonností, které na nevinných občanech naší země páchala neomezeně vládnoucí Komunistická strana Československa ve spolupráci se sovětskými poradci z NKVD, KGB a s pomocí dalších represivních domácích a sovětských orgánů. Není to pouhý statistický výčet zločinů. Je to pohled tak trochu z druhé strany, za oponu historických událostí.           

            Kniha je výpovědí člověka, jehož život se ubíral pozoruhodnou cestou. Jako osmnáctiletý chlapec, spolu se svými kamarády utekl z republiky do SSSR, aby mohl bojovat proti Hitlerovi. Prošel sovětským gulagem, odešel do vznikající československé jednotky v Buzuluku, kde bojoval ve Svobodově armádě u Sokolova i na Dukle, aby se nakonec stal katem a vykonával hrdelní tresty jako Mistr popravčí...

Úryvek  

1)

Práce ve Zvláštním oddílu bylo stále dost. Miroslav si na nudu rozhodně nestěžoval. Byl nedávno povýšen na nadporučíka a dostal konečně i služební byt. Dekret mu slavnostně předal sám Reicin a společně si jeli byt prohlédnout. Byl v centru města, v krásném měšťanském domě. Za války tam bydleli Němci, kteří pracovali na magistrátu. Ministerstvo celý dům převzalo, byty opravilo a přidělovalo potřebným funkcionářům. Miroslav byl překvapený, jaký krásný byt dostal. Pět velkých pokojů s výhledem na město, prostorná kuchyň, nově opravená koupelna, vše bylo nové a lesklo se. V přízemí domu dokonce fungovala trvalá služba – něco jako recepce v hotelu. Miroslava trochu trápilo, kde do takového bytu sežene zařízení. Peníze sice měl, ale koupit v této době nebylo kde. Svěřil se se svou starostí přímo Reicinovi. Ten ho jen tak na půl ucha vyslechl a pak jen ledabyle mávl rukou.    „Žádné starosti, Miroslave, to vyřešíme hned zítra, neboj se!“

            Hned druhý den vzal Miroslava do jednoho z mnoha skladů majetku zajištěného v pohraničí, kde spolu vybrali kompletní bytové zařízení do celého pětipokojového bytu, včetně nádobí, mnoha knih, lustrů a obrazů. Nákladní auto muselo jet třikrát, než byl Reicin spokojený.

            Miroslav jen stál a koukal, nebyl schopen slova. Ale tak se to tehdy dělalo běžně. Příslušníci OBZ vybavovali takovým způsobem celá ministerstva a jiné vládní úřady, diplomatické byty a taky byty ministrů, vysokých úředníků a později i sovětských poradců. Zabavený majetek měl Reicin plně ve své kompetenci a mohl s ním nakládat jak uznal za vhodné.

            Nádavkem mu k tomu všemu Reicin ze skladu přidal i několik v kůži vázaných alb se sbírkami starých poštovních známek. Miroslav sbíral známky v dětství a kdysi se několikrát o této zálibě před Reicinem zmínil. Těmi alby udělal Miroslavovi velikou radost.

            Od té chvíle bydlel Miroslav jako král. Jeho sousedé byli úředníci ministerstva zahraničních věcí a vnitra. Nikoho z ni


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.