Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová

Knihy naučná literatura

Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Amelie Posse-Brázdová - Eva Strömberg Krantz. Osobnost švédské spisovatelky Amelie Posse-Brázdové je neodmyslitelně spjata s novodobou historií české státnosti. Za první světové války se v Římě seznámila s českým sochařem a malířem Oskarem Brázdou. Brzy po sňatku ale byli internováni v táboře pro ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Amelie Posse-Brázdová
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová koupíte i tady

Specifikace Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 257 Kč

Osobnost švédské spisovatelky Amelie Posse-Brázdové je neodmyslitelně spjata s novodobou historií české státnosti. Za první světové války se v Římě seznámila s českým sochařem a malířem Oskarem Brázdo ... a dál?

Produkt Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová

Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová - parametry

Název produktu: Krantz Eva Strömberg: Amelie Posse-Brázdová
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 257 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 142 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Amelie Posse-Brázdová - Eva Strömberg Krantz. Osobnost švédské spisovatelky Amelie Posse-Brázdové je neodmyslitelně spjata s novodobou historií české státnosti. Za první světové války se v Římě seznámila s českým sochařem a malířem Oskarem Brázdou. Brzy po sňatku ale byli internováni v táboře pro příslušníky států nepřátelských Itálii (Amelie jako švédská státní příslušnice se však brzy dostala na svobodu a záhy se zapojila do zahraničního odboje, kde spolupracovala s T. G. Masarykem, E. Benešem, M. R. Štefánikem a dalšími osobnostmi). Od poloviny 20. let začala společně s manželem renovovat zpustošený zámeček Ličkov nedaleko Žatce, kde také napsala své vzpomínkové knihy Slunné zajetí a Pestrá volnost. Na české straně se angažovala i během druhé světové války (svými širokými styky – byla vnučkou někdejšího švédského premiéra – pomáhala jak emigran-tům, tak exilovým politikům), i po ní. V kritickém roce 1948 působila v Československu jako zahraniční korespondentka, byla jednou z posledních, které se v přestrojení za uklízečku podařilo ještě před smrtí E. Beneše s ním hovořit. Její korespondence z té doby také naznačuje, že se zabývala myšlenkou na realizaci Benešova tajného útěku z komunistického státu. Kniha, vycházející za přispění Nadace Charty 77, ve Švédsku získala zvláštní cenu stockholmské literární akademie „De nio“, která uděluje prestižní literární ceny každoročně již od roku 1913. Přeložila M. Slavíčková, jmenný rejstřík, fotografický obrazový doprovod. Publikace: Amelie Posse-Brázdová - Eva Strömberg Krantz. Eva Strömberg KrantzOdesíláme 27.09.2012Život spjatý s ČeskoslovenskemAKROPOLISKniha, čeština, 384 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.