Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Kolektiv autorů: Chemická laboratorní cvičení II

Učebnice/Odborná literatura

Kolektiv autorů: Chemická laboratorní cvičení II

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice se zaměřuje na specifika práce s organickými sloučeninami. Obsahuje kapitoly z oblasti bezpečnosti práce, nakládání s chemickými látkami a seznamuje s laboratorním vybavením. Praktická část obsahuje úlohy z oblasti preparace, důkazových reakcí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Kolektiv autorů: Chemická laboratorní cvičení II

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 70 Kč

Učebnice se zaměřuje na specifika práce s organickými sloučeninami. Obsahuje kapitoly z oblasti bezpečnosti práce, nakládání s chemickými látkami a seznamuje s laboratorním vybavením. Praktická část obsahuje úlohy z oblasti preparace, důkazových reakcí a mikrokrystaloskopie. Autorský kolektiv; vydáno v roce 2004. 36 stran A4. Ukázka: Úloha č. 11 Příprava nitrobenzenu Princip: » ... a dál?

Produkt Kolektiv autorů: Chemická laboratorní cvičení II

Kolektiv autorů: Chemická laboratorní cvičení II - parametry

Název produktu: Kolektiv autorů: Chemická laboratorní cvičení II
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 70 Kč
Maximální cena: 88 Kč
Ušetríte až: 18 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice se zaměřuje na specifika práce s organickými sloučeninami.

Obsahuje kapitoly z oblasti bezpečnosti práce, nakládání s chemickými látkami a seznamuje s laboratorním vybavením.

Praktická část obsahuje úlohy z oblasti preparace, důkazových reakcí a mikrokrystaloskopie.

Autorský kolektiv; vydáno v roce 2004. 36 stran A4.

Ukázka:

Úloha č. 11 Příprava nitrobenzenu

Princip: Nitrace je chemická reakce, kterou se zavádí do molekuly organické látky nitroskupina –NO2. Reakce probíhá v přítomnosti kyseliny sírové:

Provedení: Nejprve připravte ve varné baňce o objemu 250 ml nitrační směs tak, že do 20 ml koncentrované kyseliny dusičné budete po malých dávkách opatrně přidávat 25 ml koncentrované kyseliny sírové. Potom na baňku nasaďte zpětný vzdušný chladič a do nitrační směsi přikapávejte za neustálého intenzivního míchání 0,2 molu benzenu. Teplota reakční směsi nesmí překročit 80 °C. Ochlazování provádějte ponořením baňky do studené vody – není však vhodné směs příliš podchlazovat, reakce má neustále ply­nule probíhat. Po přidání veškerého benzenu ještě baňku zahřívejte asi 1 h ve vodní lázni při teplotě 80 °C. Během zahřívání směs protřepávejte. Obsah baňky vlijte do dělicí nálevky a po rozdělení vrstev vypusťte spodní kapalinu, tj. nadbytečnou nitrační směs. K nitrobenzenu v dělicí nálevce přidejte vodu, směs protřepejte a nechejte ustát. Těžší nitrobenzen tvoří nyní spodní vrstvu, nad ní je voda. Někdy se v horní části ještě objeví třetí vrstva kapaliny, což je nezreagovaný benzen. Nitrobenzen oddělte a znovu, ještě alespoň dvakrát, promyjte vodou. Pak jej vysušte bezvodým chloridem vápenatým. Čirý, suchý nitrobenzen předestilujte frakční destilací. Jímejte frakci při teplotě 206–207 °C.

Přípravu nitrační směsi je třeba bezpodmínečně provádět v digestoři.

Hlavní kapitoly

Bezpečnost práce v laboratoři, první pomoc při úrazech, laboratorní pomůcky Rekrystalizace a sublimace Izolační metody Stanovení teploty tání a teploty varu Organická elementární analýza I Organická elementární analýza II Mikroskopie I Mikroskopie II Příprava uhlovodíků – methan, ethen, ethyn Halogenderiváty – příprava jodoformu Nitrosloučeniny – příprava nitrobenzenu Diazotace, kopulace – příprava Oranže II Barvení látek Vlastnosti hydroxyderivátů Vlastnosti aldehydů a ketonů Příprava a vlastnosti karboxylových kyselin Příprava ethylacetátu esterifikací Příprava kyseliny acetylsalicylové Příprava butylbromidu z butylalkoholu Příprava kyseliny octové oxidací ethanolu CHEMICKÁ LABORATORNÍ CVIČENÍ II. PRO 2.ROČNÍK SPŠCH. CHEMICKÁ LABORATORNÍ CVIČENÍ II. PRO 2.ROČNÍK SPŠCH od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.