Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Knihy naučná literatura

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Miroslav Bárta Cesty civilizací a kultur Academia 2011 Kniha, čeština, 816 stran Minulost, současnost a budoucnost komplexních společností Knihy Neexistuje snad jiná věc na světě, která by byla známá již po několik set let a během tak dlouhé doby nijak nezměnila to, jak vypadá. Knihy jsou zkrátka zářným ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kolaps a regenerace: Ce..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur koupíte i tady

Specifikace Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 604 Kč

Publikace představuje pohled třiatřiceti autorů – akademiků, humanitních vědců, přírodovědců a ekonomů – na aktuálně velmi živý pojem „kolaps“, a to z jak z hlediska současného (dotýká se např. bankov ... a dál?

Produkt Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur - parametry

Název produktu: Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 604 Kč
Maximální cena: 843 Kč
Ušetríte až: 239 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Miroslav Bárta Cesty civilizací a kultur Academia 2011 Kniha, čeština, 816 stran Minulost, současnost a budoucnost komplexních společností


Knihy


Neexistuje snad jiná věc na světě, která by byla známá již po několik set let a během tak dlouhé doby nijak nezměnila to, jak vypadá. Knihy jsou zkrátka zářným příkladem toho, že skvělé věci mohou bavit i několik desítek po sobě jdoucích generací. Možná že se v jistém slova smyslu nezměnil vzhled, ale to, co je jiné, je především obsah. Tím není myšlen jen styl psaní, který je od dřívějších dob diametrálně odlišný, ale hlavně témata. Těch je dnes na výběr opravdu nepřeberné množství a ti, kteří nemají svého oblíbeného autora, nebo zkrátka nevědí, po čem sáhnout, si určitě vyberou. Mezi nejzajímavější a nejoblíbenější žánry patří například beletrie, sci-fi knihy, fantasy, klasická literatura, romány, válečné, nebo třeba knížky pro děti – tedy pohádky. Pokud chcete vsadit opravdu na jistotu, můžete se kouknout na internetu, kde najdete servery s uživatelskými recenzemi, díky kterým můžete snadno poznat, jaké knihy opravdu patří za přečtení. Na těchto stránkách v budoucnu můžete zveřejňovat i vlastní čtenářské zkušenosti a pomoct tak dalším lidem hledajícím inspiraci.

"Kolaps a regenerace" Lze z minulosti, z historie civilizací, které měly vytrvat na věky a přesto zanikly, vyvodit nějké závěry pro naše současné civilizace evropskou, severoamerickou, čínskou? Nebo jsou tyto události a jejich podmínky natolik odlišné, že nás se netýkají.Publikace představuje pohled třiatřiceti autorů – akademiků, humanitních vědců, přírodovědců a ekonomů – na aktuálně velmi živý pojem „kolaps“, a to z jak z hlediska současného (dotýká se např. bankovní krize), tak historického. Nesporným přínosem je ve všech případech aktualizovaný přístup autorů ke krizovým momentům v dějinách velkých civilizací (staroegyptské, čínské, římské ap.) nebo říší (např. britského impéria ap.). Nemenší podíl tvoří kapitoly z dějin českých zemí (zejména husitství, pobělohorské společenské klima a kromě dalších i popis rozpadu Československa), ale také pojednání týkající se přírodních katastrof (dávná zemětřesení, nedávné záplavy) či stručný, zato však originální popis nezvratných změn životního prostředí na Mostecku. Publikace je bohatě ilustrována, vybavena mapami a přehlednými grafy s aktualizovanými daty. Minulost i současnost je v knize obsažena, obsahuje také náhled na naši budoucnost, budoucnost komplexních společností? Vzestupy a pády různých kulturních okruhů a civilizací jsou námětem předkládané publikace, která vůbec poprvě představuje tuto problematiku v tak komplexní perspektivě. Na tři desítky špičkových českých autorů z humanitních, ekonomických a přírodovědných oborů se spojilo při hledání podstaty fenoménů, které podmiňují vývoj společenských útvarů a pravidla jejich chování v čase a prostoru.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.