Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Knižní klub Pyramida

Knihy

Knižní klub Pyramida

Hodnocení: 1x
  • 3.5

V20025938 Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze Sedmi divĹŻ svÄ›ta a jedinĂ˝m, jenĹľ dosud stojĂ­. Za pouĹľitĂ­ nejmodernÄ›jší poÄŤĂ­taÄŤovĂ© grafiky oĹľivuje kniha svÄ›t Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proÄŤ byla postavena tato nejneobyÄŤejnÄ›jší památka. PĹŻvod VelkĂ© pyramidy vedl k ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89159
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Knižní klub Pyramida

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 399 Kč

Za použití nejmodernější počítačové grafiky oživuje kniha Pyramida svět Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proč byla postavena tato nejneobyčejnější lidmi stvořená památka. ... a dál?

Produkt Knižní klub Pyramida

Knižní klub Pyramida - parametry

Název produktu: Knižní klub Pyramida
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 399 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

V20025938 Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze Sedmi divĹŻ svÄ›ta a jedinĂ˝m, jenĹľ dosud stojĂ­. Za pouĹľitĂ­ nejmodernÄ›jší poÄŤĂ­taÄŤovĂ© grafiky oĹľivuje kniha svÄ›t Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proÄŤ byla postavena tato nejneobyÄŤejnÄ›jší památka. PĹŻvod VelkĂ© pyramidy vedl k nesÄŤetnĂ˝m spekulacĂ­m. Jak byli staří EgypĹĄanĂ©, vybavenĂ­ jen nejzákladnÄ›jšími nástroji, schopni stavÄ›t tak pĹ™esnÄ›? Jak se dopravovaly kamennĂ© bloky, vážícĂ­ nÄ›kterĂ© aĹľ 40 tun? Jak dlouho stavba trvala? Jak Ĺľili odvedenĂ­ dÄ›lnĂ­ci, kteří ji stavÄ›li? Teprve na počátku 21. stoletĂ­ nacházĂ­me odpovÄ›di… AutoĹ™i sledujĂ­ dÄ›jiny zkoumánĂ­ gĂ­zskĂ©ho pohĹ™ebištÄ›, od nejstarších Ĺ™eckĂ˝ch a římskĂ˝ch cestovatelĹŻ aĹľ po dĂ­lo A. Kirchera a J. Greavese o 800 let pozdÄ›ji. ZkoumajĂ­ počátky a vĂ˝voj egyptologie, zajĂ­má je spojenĂ­ se svobodnĂ˝m zednářstvĂ­m i dĹŻsledky hromadnĂ© turistiky. Kniha se nevyhĂ˝bá i uvedenĂ­ mĂ©nÄ› pravovÄ›rnĂ˝ch teoriĂ­ pyramidologĹŻ a všímá si, jak se Velká pyramida stala magnetem pro všelijakĂ© šarlatány, kacĂ­Ĺ™e a ztĹ™eštÄ›nce. Váz., 192 stran, 18,9 x 24,6 cm, celobarevná publikace. PĹ™eloĹľil doc. PhDr. Ladislav Bareš. V0025938 Chufuova Velká pyramida je nejstarším ze Sedmi divů světa a jediným, jenž dosud stojí. Za použití nejmodernější počítačové grafiky oživuje kniha svět Egypta z doby 4. dynastie a ukazuje, jak a proč byla postavena tato nejneobyčejnější památka. Původ Velké pyramidy vedl k nesčetným spekulacím. Jak byli staří Egypťané, vybavení jen nejzákladnějšími nástroji, schopni stavět tak přesně? Jak se dopravovaly kamenné bloky, vážící některé až 40 tun? Jak dlouho stavba trvala? Jak žili odvedení dělníci, kteří ji stavěli? Teprve na počátku 21. století nacházíme odpovědi… Autoři sledují dějiny zkoumání gízského pohřebiště, od nejstarších řeckých a římských cestovatelů až po dílo A. Kirchera a J. Greavese o 800 let později. Zkoumají počátky a vývoj egyptologie, zajímá je spojení se svobodným zednářstvím i důsledky hromadné turistiky. Kniha se nevyhýbá i uvedení méně pravověrných teorií pyramidologů a všímá si, jak se Velká pyramida stala magnetem pro všelijaké šarlatány, kacíře a ztřeštěnce. Váz., 192 stran, 18,9 x 24,6 cm, celobarevná publikace. Přeložil doc. PhDr. Ladislav Bareš.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.