Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha

Učebnice/Odborná literatura

Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace poslouží především těm, kterým na našem trhu chybí česky psaná, odborná, moderní a komplexní publikace o bipolární afektivní poruše, která je laické veřejnosti známa i pod starším názvem maniodepresivní porucha. Čtenář získá důkladný přehled o jednom z nejnevyzpytatelnějších psychických onemocnění. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Bipolární afektivní por..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha koupíte i tady

Specifikace Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 356 Kč

Publikace poslouží především těm, jimž na našem trhu chybí česky psaná, odborná, moderní a komplexní publikace o bipolární afektivní poruše, která je laické veřejnosti známa i pod starším názvem maniodepresivní porucha. ... a dál?

Produkt Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha

Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha - parametry

Název produktu: Klára Látalová: Bipolární afektivní porucha
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 356 Kč
Maximální cena: 365 Kč
Ušetríte až: 9 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace poslouží především těm, kterým na našem trhu chybí česky psaná, odborná, moderní a komplexní publikace o bipolární afektivní poruše, která je laické veřejnosti známa i pod starším názvem maniodepresivní porucha. Čtenář získá důkladný přehled o jednom z nejnevyzpytatelnějších psychických onemocnění. Publikace je určena především lékařům, psychiatrům, klinickým psychologům, studentům medicíny i odborníkům z oblasti humanitních oborů. Zevrubně se zabývá variantami klinických obrazů, diagnostickými metodami a jejich úskalími, akutní i dlouhodobou léčbou, nežádoucími účinky léků i možnostmi psychoterapie. Dále se zaměřuje na doprovodné jevy onemocnění, jako je zneužívání návykových látek, vysoká sebevražednost či potíže v partnerských vztazích a v profesním životě. Samostatné kapitoly jsou věnovány dospívajícím, těhotným a kojícím ženám, tělesně nemocným a pacientům vyššího věku. V knize jsou začleněny výsledky výzkumy a zkušenosti autorky z klinické praxe.  Z obsahuÚvod1. Bipolární afektivní porucha v historickém kontextu1.1 Aretaeus1.2 Farlet a Baillarger1.3 Kraepelin1.4 Současnost - unipolární a bipolární koncept2. Klinický obraz bipolární afektivní poruchy2.1 Mánie2.2 Hypománie2.2.1 Hyperthymní charakter2.2.2 Delirantní mánie2.3 Deprese2.3.1 Deprese a vztahy2.4 Smíšená epizoda2.5 Sebevražedné rozlady2.6 Remise2.7 Důvody, proč pacienti vyhledávají léčbu2.8 Klinický průběh2.8.1 Chronicita3. Diagnostika bipolární afektivní poruchy3.1 Diagnostika jednotlivých epizod3.1.1 Hypománie3.1.2 Mánie3.1.3 Deprese3.1.4 Bipolární porucha typu I3.1.5 Bipolární porucha typu II3.1.6 Deník nálady3.1.7 Zlepšení diagnostiky3.2 Remise4. Diferenciální diagnóza bipolární afektivní poruchy4.1 Organická bipolární porucha, příznaky vyvolané farmaky a návykovými látkami4.2 Závěr5. Průběh bipolární afektivní poruchy5.1 Nástup onemocnění5.2 Heterogenita průběhu onemocnění5.3 Počet epizod5.4 Komorbidita a suicidální jednání5.5 Můžeme predikovat průběh nemoci?5.6 Kognitivní poruchy u bipolární afektivní poruchy5.6.1 Pozornost a soustředění5.6.2 Učení a paměť5.6.3 Řeč5.6.4 Psychomotorické funkce5.6.5 Exekutivní funkce5.6.6 Inteligenční schopnosti5.6.7 Příčiny kognitivního deficitu u bipolárních pacientů5.7 Závěr6. Etiopatogeneze bipolární afektivní poruchy6.1 Psychosociální faktory6.2 Negenetické a neurovývojové aspekty6.2.1 Perinatální komplikace6.2.2 Drobné tělesné odchylky6.2.3 Dermatoglyfy6.3 Genetické aspekty6.4 Neurobiologie bipolární afektivní poruchy6.4.1 Klasický monoaminoergní neurotransmiterový a neuroendokrinní systém6.4.2 Protein kináza C6.4.3 Abnormality kalciové signalizace6.4.4 Stres a glukokortikoidy modulující neuronální plasticitu: význam pro poruchy nálady6.4.5 G protein a CAMP6.4.6 Buněčná ztráta a její mechanismy6.4.7 Mají antidepresiva a stabilizátory nálady neurotrofické vlastnosti?6.4.8 Glykogen syntetáza-kináza: společný cíl stabilizátorů nálady6.4.9 Představují glutamátergní zásahy neurotrofickou strategii?6.4.10 Důkazy neurotrofního efektu st


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.