Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ken Wilber: Stručná historie všeho

Knihy

Ken Wilber: Stručná historie všeho

Hodnocení: 1x
  • 4

Kena Wilbera nelze zařadit do žádné ze stávajících filosofických kategorií, ale rozhodně je pravým opakem představitelů redukcionismu - snad dokonce jediným na světě. Je jisté, že jeho myšlenky jsou v současném, poměrně jednostranném a specificky americkém způsobu uvažování dalekosáhle nejhlubší. Svou slavnou knihu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ken Wilber: Stručná historie všeho koupíte i tady

Specifikace Ken Wilber: Stručná historie všeho

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 217 Kč

Ken Wilber a jeho knihu Stručná historie všeho nelze zařadit do žádné ze stávajících filosofických kategorií, ale rozhodně je pravým opakem představitelů redukcionismu snad dokonce jediným na světě. Je jisté, že jeho myšlenky jsou v současném, poměrně jednostranném a specificky americkém způsobu uvažování dalekosáhle nejhlubší. Svou slavnou knihu Spektrum vědomí (Spectrum of Consciousness) napsal jako třiadvacetiletý a téměř přes noc si s její pomocí vydobyl pozici myslitele, disponujícího mezi » ... a dál?

Produkt Ken Wilber: Stručná historie všeho

Ken Wilber: Stručná historie všeho - parametry

Název produktu: Ken Wilber: Stručná historie všeho
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 217 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 131 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kena Wilbera nelze zařadit do žádné ze stávajících filosofických kategorií, ale rozhodně je pravým opakem představitelů redukcionismu - snad dokonce jediným na světě. Je jisté, že jeho myšlenky jsou v současném, poměrně jednostranném a specificky americkém způsobu uvažování dalekosáhle nejhlubší. Svou slavnou knihu Spektrum vědomí (Spectrum of Consciousness) napsal jako třiadvacetiletý a téměř přes noc si s její pomocí vydobyl pozici myslitele, disponujícího mezi současnými světovými filosofy největším rozhledem a pozoruhodnou vnímavostí. Stručná historie všeho je patrně jeho nejčtivější a nejucelenější knihou a je také nejpřístupnější obyčejnému čtenáři: Šířeji se zde zabývá myšlenkami, které jsou naznačeny už ve Spektru vědomí (a v jeho dalších jedenácti knihách) a systematicky a uceleně osvětluje cestu vývoje lidského jedince i lidstva (evoluci vědomí) od prvopočátků až k současnosti. Kniha napsaná formou rozhovoru s fiktivní tazatelkou zcela splňuje svůj nemalý záměr. Čtenář zde najde vše: od genderové problematiky mužů a žen po rozbor světových nedvojných spirituálních tradic, k nimž se autor otevřeně hlásí. Velmi ostré kritice podrobuje jak současnou krátkozrakou vědu, tak i její neméně krátkozraké odpůrce. Kniha Stručná historie všeho se čte jedním dechem. Nejdůležitější je ovšem její poslání, protože Ken Wilber nabízí naprosto jasné a srozumitelné východisko z dnešní neutěšené situace: integrační vizi, k níž zcela neochvějně směřuje.   Citace Může vám to připadat šílené, ale jednu věc musím zdůraznit. Nejde o to, že existuje předem daný svět, na který se prostě jen díváme odlišným způsobem. Spíše se v procesu, v němž Kosmos plněji poznává sám sebe, vynořují odlišné světy. Jako když ze žaludu vyroste dub - dub není odlišným obrázkem jednoho a téhož neměnného světa žaludu. Dub disponuje složkami sobě vlastními, zcela novými, které se odlišují od všeho, co známe u žaludu. Dub má listy, větve, kořeny atd., a nic z toho v reálném „světonázoru" (či „světoprostoru") žaludu nenajdeme. Odlišnými světonázory se vytvářejí odlišné světy. Takže nejde o tentýž svět, viděný z jiné perspektivy!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.