Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ken Wilber: Stručná historie všeho

Knihy

Ken Wilber: Stručná historie všeho

Hodnocení: 1x
  • 4

Kena Wilbera nelze zařadit do žádné ze stávajících filosofických kategorií, ale rozhodně je pravým opakem představitelů redukcionismu - snad dokonce jediným na světě. Je jisté, že jeho myšlenky jsou v současném, poměrně jednostranném a specificky americkém způsobu uvažování dalekosáhle nejhlubší. Svou slavnou knihu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Stručná historie všeho
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ken Wilber: Stručná historie všeho koupíte i tady

Specifikace Ken Wilber: Stručná historie všeho

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 198 Kč

Ken Wilber a jeho knihu Stručná historie všeho nelze zařadit do žádné ze stávajících filosofických kategorií, ale rozhodně je pravým opakem představitelů redukcionismu – snad dokonce jediným na světě. ... a dál?

Produkt Ken Wilber: Stručná historie všeho

Ken Wilber: Stručná historie všeho - parametry

Název produktu: Ken Wilber: Stručná historie všeho
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 198 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 150 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kena Wilbera nelze zařadit do žádné ze stávajících filosofických kategorií, ale rozhodně je pravým opakem představitelů redukcionismu - snad dokonce jediným na světě. Je jisté, že jeho myšlenky jsou v současném, poměrně jednostranném a specificky americkém způsobu uvažování dalekosáhle nejhlubší. Svou slavnou knihu Spektrum vědomí (Spectrum of Consciousness) napsal jako třiadvacetiletý a téměř přes noc si s její pomocí vydobyl pozici myslitele, disponujícího mezi současnými světovými filosofy největším rozhledem a pozoruhodnou vnímavostí. Stručná historie všeho je patrně jeho nejčtivější a nejucelenější knihou a je také nejpřístupnější obyčejnému čtenáři: Šířeji se zde zabývá myšlenkami, které jsou naznačeny už ve Spektru vědomí (a v jeho dalších jedenácti knihách) a systematicky a uceleně osvětluje cestu vývoje lidského jedince i lidstva (evoluci vědomí) od prvopočátků až k současnosti. Kniha napsaná formou rozhovoru s fiktivní tazatelkou zcela splňuje svůj nemalý záměr. Čtenář zde najde vše: od genderové problematiky mužů a žen po rozbor světových nedvojných spirituálních tradic, k nimž se autor otevřeně hlásí. Velmi ostré kritice podrobuje jak současnou krátkozrakou vědu, tak i její neméně krátkozraké odpůrce. Kniha Stručná historie všeho se čte jedním dechem. Nejdůležitější je ovšem její poslání, protože Ken Wilber nabízí naprosto jasné a srozumitelné východisko z dnešní neutěšené situace: integrační vizi, k níž zcela neochvějně směřuje.   Citace Může vám to připadat šílené, ale jednu věc musím zdůraznit. Nejde o to, že existuje předem daný svět, na který se prostě jen díváme odlišným způsobem. Spíše se v procesu, v němž Kosmos plněji poznává sám sebe, vynořují odlišné světy. Jako když ze žaludu vyroste dub - dub není odlišným obrázkem jednoho a téhož neměnného světa žaludu. Dub disponuje složkami sobě vlastními, zcela novými, které se odlišují od všeho, co známe u žaludu. Dub má listy, větve, kořeny atd., a nic z toho v reálném „světonázoru" (či „světoprostoru") žaludu nenajdeme. Odlišnými světonázory se vytvářejí odlišné světy. Takže nejde o tentýž svět, viděný z jiné perspektivy!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.