Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic

Knihy naučná literatura

Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic

Hodnocení: 1x
  • 4

Jan Šembera Černohorský z Boskovic byl výraznou osobností druhé poloviny 16. století, posledním mužským potomkem panského rodu z B oskovic a jedním z nejbohatších šlechticů své doby na M oravě. Stavitel renesanční perly Moravy, zámku v B učovicích, proslul zejména svým rozmarným životem, zálibou v ženách, koních a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Jan Šembera Černohorský..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic koupíte i tady

Specifikace Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 180 Kč

Jan Šembera Černohorský z Boskovic byl výraznou osobností druhé poloviny 16. století, posledním mužským potomkem panského rodu z Boskovic a jedním z nejbohatších šlechticů své dob ... a dál?

Produkt Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic

Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic - parametry

Název produktu: Kateřina Dufková: Jan Šembera Černohorský z Boskovic
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 180 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jan Šembera Černohorský z Boskovic byl výraznou osobností druhé poloviny 16. století, posledním mužským potomkem panského rodu z B oskovic a jedním z nejbohatších šlechticů své doby na M oravě. Stavitel renesanční perly Moravy, zámku v B učovicích, proslul zejména svým rozmarným životem, zálibou v ženách, koních a alkoholu, případně četnými soudními spory. Jeho životopisci z 19. a počátku 20. století u Jana Šembery nalezli mnoho společných rysů s posledním pánem z R ožmberka a vytvořili mýtus posledního Boskovice, jejich vlastního, moravského Petra Voka. Kniha Kateřiny Dufkové zachycuje životní osudy Jana Šembery v širším kontextu rodinných i společenských souvislostí a vytváří tak komplexní pohled na vyššího šlechtice své doby, jenž zdaleka nebyl jen renesančním bonvivánem. Autorka představuje Šemberovu osobnost, jeho vztah k náboženství, majetku a umění, i převzetí jeho rodového odkazu Lichtenštejny. Pozornost je věnována i Š emberovu „druhému životu“ v pohádkách, pověstech, v historické beletrii i v televizní publicistice, protože právě takto vstoupil tento aristokrat do obecnějšího historického povědomí. Podtitul: Moravský Petr VokAutor: Kateřina DufkováEdice: Velké postavy českých dějinRok vydání: 2014Vazba: Pevná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7429-384-9Počet stran: 248Rozměry: 213,0 x 155,0 x 20,0 Jan  Šembera  Černohorský  z Boskovic  byl  výraznou  osobností  druhé  poloviny  16.  století,  posledním  mužským  potomkem  panského  rodu  z Boskovic  a jedním  z nejbohatších  šlechticů  své  doby  na Moravě.  Stavitel  renesanční  perly  Moravy,  zámku  v Bučovicích,  proslul  zejména  svým  rozmarným  životem,  zálibou  v ženách,  koních  a alkoholu,  případně  četnými  soudními  spory. Jeho  životopisci  z 19.  a počátku  20.  století  u Jana  Šembery  nalezli mnoho  společných  rysů  s posledním  pánem  z Rožmberka  a vytvořili  mýtus  posledního  Boskovice,  jejich  vlastního,  moravského  Petra  Voka.  Kniha  Kateřiny  Dufkové  zachycuje  životní  osudy  Jana  Šembery  v širším  kontextu  rodinných  i společenských  souvislostí  a vytváří  tak  komplexní  pohled  na vyššího  šlechtice  své  doby,  jenž  zdaleka  nebyl  jen  renesančním  bonvivánem.  Autorka  představuje  Šemberovu  osobnost,  jeho  vztah  k náboženství, majetku  a umění,  i převzetí  jeho  rodového  odkazu  Lichtenštejny.  Pozornost  je  věnována  i Šemberovu  „druhému  životu“  v pohádkách,  pověstech,  v historické  beletrii  i v televizní  publicistice,  protože  právě  takto  vstoupil  tento  aristokrat  do obecnějšího  historického  povědomí. Jan Šembera Černohorský z Boskovic - Moravský Petr Vok - Dufková Kateřina. Jan Šembera Černohorský z Boskovic - Moravský Petr Vok - Dufková Kateřina od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.