Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karolinum La produttivit

Knihy

Karolinum La produttivit

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Pavla Štichauera sleduje vývoj produktivity deverbálních sufixů -mento, -zione, -gione ve staré italštině (13.-16. století). Cílem bylo kvantitativně ověřit statistickými metodami hypotézy, které o produktivitě těchto tří sufíxů byly formulovány již dříve, a případně tyto hypotézy prohloubit. Autor ve své práci ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karolinum La produttivit koupíte i tady

Specifikace Karolinum La produttivit

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 207 Kč

Kniha Pavla Štichauera sleduje vývoj produktivity deverbálních sufixů -mento, -zione, -gione ve staré italštině (13.-16. století). Cílem bylo kvantitativně ověřit statistickými metodami hypotézy, kter ... a dál?

Produkt Karolinum La produttivit

Karolinum La produttivit - parametry

Název produktu: Karolinum La produttivit
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 207 Kč
Maximální cena: 276 Kč
Ušetríte až: 69 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Pavla Štichauera sleduje vývoj produktivity deverbálních sufixů -mento, -zione, -gione ve staré italštině (13.-16. století). Cílem bylo kvantitativně ověřit statistickými metodami hypotézy, které o produktivitě těchto tří sufíxů byly formulovány již dříve, a případně tyto hypotézy prohloubit. Autor ve své práci využil nejmodernější teorie o slovotvorbě (Corbinová, aj.) i o lexikální statistice (Baayen); pro statistické výpočty použil program zipfR (Baroni - Evert). Velmi pečlivě zachází rovněž s problematikou lemmatizace jednotlivých lexikálních tvarů, což je důležité zejména pro excerpce z nejstaršího období, charakterizovaného silně rozkolísaným pravopisem. Práce Pavla Štichauera je po všech stránkách vědecky přesvědčivá. Její přínos spočívá především v tom, že statisticky velmi přesně ukazuje jevy, které byly dosud popsány jen intuitivně. Nemalým přínosem je rovněž fakt, že pojmenovává celou řadu problémů, které je nutno mít při kvantitativním lexikálním výzkumu starších fází jazyka na zřeteli. (i suffissi -mento, -zione e -gione in italiano antico dal Duecento al Cinquecento) Autor se zabývá problematikou produktivity tří jmenných deverbálních přípon staré italštiny období 13.-16. století. Italsky psaná práce obsahuje metodologickou část, oddíl o současné italštině, klíčovou část o italštině staré, vědecký aparát a přílohy s veškerými daty, z nichž analýza vychází. Aplikace kvantitativních přístupů a prostředků lexikální statistiky umožnila nejen potvrdit již publikované soudy o jmenných derivátech, ale zejména popsat tento jev kvantitativně. Text v talianskom jazyku. La produttività morfologica in diacronia: i sufissi -mento, -zione e -gione in italiano antico dal Duecento al Cinquecento - Pavel Štichauer od authora Pavel Štichauer a nakladatelství v kategorii Učebnice za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.