Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka

Knihy

Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka - Josef Förster, Jiří Hošna. Publikace přináší v paralelní česko-latinské verzi první český překlad původní, obtížně čitelné recenze latinského textu legendy o sv. Jimramovi od Arbeona z Freisingu (8. stol.) s komentářem a úvodní studií. Arbeonovo místo v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka koupíte i tady

Specifikace Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 89 Kč

Publikace přináší v paralelní česko-latinské verzi první český překlad původní, obtížně čitelné recenze latinského textu legendy o sv. Jimramovi od Arbeona z Freisingu (8. stol.) s komentářem a úvodní studií. Arbeonovo místo v dějinách literatury je významné dvěma závažnými skutečnostmi. Jednak má své zakladatelské místo v dějinách evropské středolatinské literatury - její autor je prvním spisovatelem na německém území, který je znám svým jménem. Jednak má velký význam pro české kulturní, zvláště literární dějiny. » ... a dál?

Produkt Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka

Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka - parametry

Název produktu: Karolinum Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 89 Kč
Maximální cena: 93 Kč
Ušetríte až: 4 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka - Josef Förster, Jiří Hošna. Publikace přináší v paralelní česko-latinské verzi první český překlad původní, obtížně čitelné recenze latinského textu legendy o sv. Jimramovi od Arbeona z Freisingu (8. stol.) s komentářem a úvodní studií. Arbeonovo místo v dějinách literatury je významné dvěma závažnými skutečnostmi. Jednak má své zakladatelské místo v dějinách evropské středolatinské literatury – její autor je prvním spisovatelem na německém území, který je znám svým jménem. Jednak má velký význam pro české kulturní, zvláště literární dějiny. Arbeonova legenda sloužila jako předloha pro sepsání našich nejstarších václavských a ludmilských legend, jak bylo dokázáno v posledních desetiletích nejprve německou medievalistikou. Text je klíčovým svědkem doby, kdy se rodila podoba křesťanské střední Evropy, jak v podstatě trvá dodnes, jejíž vznik však v žádném případě nebyl samozřejmostí. Kniha vychází vstříc studentům a vyučujícím starší české literatury, medievalistiky, germanistiky a teologie na našich vysokých školách. Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka - Josef Förster, Jiří Hošna od nakladatelství Karolinum v kategorii | | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.