Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba)

Knihy

Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba)

Hodnocení: 1x
  • 4

Jeruzalémská Bible (kožená vazba) - kolektiv autorů . Špičkové dílo katolické biblistiky druhé poloviny 20. století. Vzešla z prací Jeruzalémské biblické školy, založené v roce 1890 z iniciativy dominikánského řádu, v níž se po desítky let převážně francouzští badatelé věnovali studiu a výzkumu na poli biblické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba) koupíte i tady

Specifikace Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 685 Kč

Špičkové dílo katolické biblistiky druhé poloviny 20. století. Vzešla z prací Jeruzalémské biblické školy, založené v roce 1890 z iniciativy dominikánského řádu, v níž se po desítky let převážně franc ... a dál?

Produkt Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba)

Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba) - parametry

Název produktu: Karmelitánské nakladatelství Jeruzalémská Bible (kožená vazba)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 685 Kč
Maximální cena: 1 074 Kč
Ušetríte až: 389 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jeruzalémská Bible (kožená vazba) - kolektiv autorů . Špičkové dílo katolické biblistiky druhé poloviny 20. století. Vzešla z prací Jeruzalémské biblické školy, založené v roce 1890 z iniciativy dominikánského řádu, v níž se po desítky let převážně francouzští badatelé věnovali studiu a výzkumu na poli biblické filologie, historie a archeologie. Na základě zevrubné a velmi přesné exegetické práce vznikl pak z původních jazyků nejprve francouzský překlad – La Bible de Jérusalem (JB), 1. vydání 1954, definitivní 1973 –, jenž se stal základem pro další edice v hlavních evropských jazycích. Hlavní zásadou jeho tvůrců je nevnášet do biblického překladu literární kvality, které nejsou vlastní originálu. Druhou předností vloženou do tohoto díla jsou úvody k jednotlivým biblickým knihám a pomocný poznámkový aparát, které každému čtenáři Bible dodávají nejdůležitější poznatky interpretační, aniž by ho zbytečně zatěžovaly svým rozsahem. Česká verze Jeruzalémské bible vzniká metodou srovnávacího překladu z francouzštiny (originální znění JB) a původních biblických jazyků (pro přesné rozpoznání předlohy). Její autoři vzali v potaz i bohatou tradici českých biblických překladů 20. století, které se staly inspirací, cennou zejména po terminologické stránce. Žádný ale nebyl měřítkem, či dokonce svazujícím břemenem v otázce jazykového stylu. I pro tvůrce české JB je totiž nejdůležitější, aby výsledek jejich práce byl věrný biblickému originálu, s co nejpatrnějším uchováním jeho stylu i literární formy. Manželé Dagmar a František X. Halasovi zahájili práci na českém překladu v roce 1980, v polistopadové době se publikovalo pracovní vydání (celkem v 17 svazcích). Jeruzalémská Bible (kožená vazba) - kolektiv autorů od nakladatelství v kategorii | | | | Bible za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Jeruzalémská bibleLuxusní vydání Jeruzalémské bible. Vazba ve žlutohnědé kůži. Ořízka pozlacené na všech třech stranách.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.