Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Karel Richter: Třeba i železem a krví

Knihy naučná literatura

Karel Richter: Třeba i železem a krví

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Třeba i železem a krví - Prusko-rakouské války 1740-1866 - Karel Richter. České země byly v důsledku svého pevného včlenění do habsburské monarchie nuceny sdílet s ní všechny její válečné strázně. Platí to i o prusko-rakouských válkách, jejichž dramatické děje se odehrávaly převážně na území Slezska, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Jaké má kniha
Třeba i železem a krví
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Karel Richter: Třeba i železem a krví

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 295 Kč

Publikace: Třeba i železem a krví - Prusko-rakouské války 1740-1866 - Karel Richter. České země byly v důsledku svého pevného včlenění do habsburské monarchie nuceny sdílet s ní všechny její válečné strázně. Platí to i o prusko-rakouských válkách, jejichž dramatické děje se odehrávaly převážně na území Slezska, Moravy a Čech. Pruský král Friedrich II. zahájil vpádem do Slezska koncem roku 1740 tzv. "Slezské války", jejichž výsledkem bylo odejmutí Kladska a Slezska z historického celku českých zemí. V » ... a dál?

Produkt Karel Richter: Třeba i železem a krví

Karel Richter: Třeba i železem a krví - parametry

Název produktu: Karel Richter: Třeba i železem a krví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 295 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Třeba i železem a krví - Prusko-rakouské války 1740-1866 - Karel Richter. České země byly v důsledku svého pevného včlenění do habsburské monarchie nuceny sdílet s ní všechny její válečné strázně. Platí to i o prusko-rakouských válkách, jejichž dramatické děje se odehrávaly převážně na území Slezska, Moravy a Čech. Pruský král Friedrich II. zahájil vpádem do Slezska koncem roku 1740 tzv. "Slezské války", jejichž výsledkem bylo odejmutí Kladska a Slezska z historického celku českých zemí. V tzv. "Sedmileté válce", rozpoutané po necelém desetiletí míru, potvrdil svou územní loupež a ani v nepříliš dlouho trvající tzv. "Bramborové válce" nedlouho po válce sedmileté nedosáhlo Rakousko navrácení ztracených území. Nedořešený spor o vedoucí postavení v Německu pak čekal na své rozuzlení téměř celé století. Rozhodla jej až válka, kterou Prusko rozpoutalo v roce 1866. Skončila drtivou porážkou Rakouska v jednom z nejdramatičtějších a nejkrvavějších vojenských střetů devatenáctého století - v bitvě u Hradce Králové - a po ní následným rychlým ústupem zdecimované rakouské armády. Byla to poslední z řady prusko-rakouských válek, či spíše poslední fáze jedné a téže dlouhodobé války o nadvládu v Německu, jejímž definitivním důsledkem bylo vybudování imperiální německé říše. Kniha nabízí v historických souvislostech nový úhel pohledu na všechny uvedené války. 11. svazek edice Polozapomenuté války. Publikace: Třeba i železem a krví - Prusko-rakouské války 1740-1866 - Karel Richter. Prusko-rakouské války 1740-1866 - Epocha - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem lesklá - 496 str. - ISBN: 80-87027-29-9 - Kniha Karel RichterPrusko-rakouské války 1740-1866Epocha 2007Kniha, čeština, 496 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.