Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky

Učebnice/Odborná literatura

Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Vražda jménem republiky – Tragický osud generála Heliodora Píky - Antonín Benčík, Karel Richter. Zpřístupnění nejutajovanějších komunistických archivů umožnilo autorům doplnit údaje o pozadí politické vraždy jednoho z nejčestnějších československých vlastenců, vojenských odborníků a diplomatů, osobnosti číslo jedna ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89159
skladem

Jaké má kniha
Vražda jménem republiky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky koupíte i tady

Specifikace Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 320 Kč

Zpřístupnění nejutajovanějších komunistických archivů umožnilo autorům doplnit údaje o pozadí politické vraždy jednoho z nejčestnějších československých vlastenců, vojenských odborníků a diplomatů, osobnosti číslo jedna našeho východního odboje. ... a dál?

Produkt Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky

Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky - parametry

Název produktu: Karel Richter, Antonín Benčík: Vražda jménem republiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 320 Kč
Maximální cena: 418 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vražda jménem republiky – Tragický osud generála Heliodora Píky - Antonín Benčík, Karel Richter. Zpřístupnění nejutajovanějších komunistických archivů umožnilo autorům doplnit údaje o pozadí politické vraždy jednoho z nejčestnějších československých vlastenců, vojenských odborníků a diplomatů, osobnosti číslo jedna našeho východního odboje. Hluboký záběr autorů nás formou literatury faktu sugestivně zavádí do zákulisí diplomacie, zpravodajských her i politických intrik. Ze svědectví L. Řičicové, pracovnice 5. oddělení gen. štábu, o schůzce náčelníka obranného zpravodajství plk. Bedřicha Reicina (agenta NKVD) a prokurátora vyšetřovatele JUDr. Karla Vaše: „Reicin si postěžoval: - Je to špatné, Karle, zatím to nevypadá ani na 15 let.- A dr. Vaš mu bez ostychu nabídl: - Tak mi, Bedřichu, rovnou řekni, kolik pro toho Píku potřebuješ - patnáct let, nebo rovnou provaz? Od toho jsem přece právník, abych udělal paragraf, jaký je potřeba.“ Generál H. Píka v dopisu rodině, v noci z 20. na 21. června 1949 před popravou: „...před strašně a hrůzně tragickými okamžiky stojím klidný, vyrovnán s čistým svědomím...jsem přesvědčen, ze nejde o justiční omyl, vždyť vše je tak průhledné - že jde však o politickou vraždu...“ Knihu odmítli vydat velcí nakladatelé kvůli „finanční návratnosti“ a tak jsme díky nezištné pomoci přátel se ujali vydání tohoto společensky významného svědectví o jednom z nejlepších synů našeho národa a totalitě lidí a státního systému, který jej poslali až na popraviště. Její sdělení je nadčasové. Knihu vydáváme v omezeném nákladu za finanční podpory vlastenecky smýšlejících přátel. Děkujeme za šíření informace o ni. Letos u příležitosti výročí konce druhé světové války prezident Miloš Zeman jmenoval syna Heliodora Píky Milana Píku do hodnosti brigádního generála za jeho zásluhy v v československém odboji během druhé světové války. Vražda jménem republiky – Tragický osud generála Heliodora Píky - Antonín Benčík, Karel Richter od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.