Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností

Učebnice/Odborná literatura

Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Pro úspěšnou práci manažera a pro vedení lidí je nezbytná versatilita, tj. všestrannost a univerzálnost, projevující se zejména ve schopnosti uplatňovat podle potřeb konkrétní situace rozmanité myšlenkové modely, dovednosti či přístupy. K tomu je nezbytné, aby silídři organizací, pracovních skupin a týmů osvojili ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností koupíte i tady

Specifikace Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 244 Kč

Známí vysokoškolští pedagogové ve spolupráci s americkým odborníkem na problematiku vedení lidí představují jedinečnou koncepci versatilního vedení, která zdůrazňuje nutnost osvojit si soubor zdánlivě ... a dál?

Produkt Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností

Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností - parametry

Název produktu: Karel Pavlica: Versatilní vedení - Dynamická rovnováha manažerských dovedností
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 244 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Pro úspěšnou práci manažera a pro vedení lidí je nezbytná versatilita, tj. všestrannost a univerzálnost, projevující se zejména ve schopnosti uplatňovat podle potřeb konkrétní situace rozmanité myšlenkové modely, dovednosti či přístupy. K tomu je nezbytné, aby silídři organizací, pracovních skupin a týmů osvojili širokou škálu různorodých, často zdánlivě protikladných, avšak doplňujících se manažerských dovedností a naučili se rozpoznávat, kdy se jejich (až dosud osvědčené) postupy stávají kontraproduktivní. Versatilnívedení tak znamená vyvážené a přiměřené používání takových postupů a dovedností, které jsou adekvátní dané situaci, schopnost ubránit se nadměrnému uplatňování jednostranných praktik a vytváření omezujících stereotypů v manažerské práci.      Koncepciversatilního vedení rozvinul Robert E. Kaplan spolu s Robertem B. Kaiserem, odborníkem na hodnocení a rozvoj tvůrčího a výkonnostního potenciálu. Pro Karla Pavlicu a Evu Jarošovou zkušené vysokoškolské pedagogy, lektory a konzultanty se stala inspirací, kterou tvůrčímzpůsobem aplikovali na interpersonální aspekty manažerské práce v našich podmínkách.     Kaplanovy a Kaiserovy výzkumy prokázaly, že příčiny nízké efektivity manažerské práce mohou spočívat nejen v nedostatku určitých dovedností (manažer je používáv nedostatečné míře), ale i v přehnaném uplatňování těch dovedností, které manažer považuje za svou silnou stránku (používá je až příliš mnoho, aniž by zvážil okolnosti). Důsledkem je potom jednostranná volba určitých způsobů vedení, nedostatečné vnímáníproměnlivosti potřeb manažerské činnosti a překvapení ze selhání často používaných postupů.      Koncepce versatilního vedení spočívá na třech klíčových principech:Princip 1: Versatilní manažeři nepoužívají žádný postup v přehnané míře(nespoléhají pouze na postupy, které patří mezi jejich přednosti a jež se jim v minulosti osvědčily).Princip 2: Versatilní manažeři uplatňují protichůdné postupy vyváženě (nepoužívají určitý postup jednostranně, ale hledají cesty k rozvoji dovedností,které postrádají nebo málo uplatňují).Princip 3: Versatilní manažeři správně vyhodnocují situaci a přiměřeně na ni reagují (neváhají opětovně vyhodnotit konkrétní situaci a zvolit pro ni správnou kombinaci různorodých postupů).     Cílempublikace K. Pavlici, E. Jarošové a R. B. Kaisera Versatilní vedení dynamická rovnováha manažerských dovedností (Management Press, brož., 228 str., doporučená cena 349 Kč) je pomoci manažerům najít odpovědi na otázky, jak přiměřeným způsobem uplatnit své silné stránkya posílit ty dovednosti, jež jsou rozvinuty v menší míře, a poskytnout vodítka pro nalezení vlastní cesty, jak dospět k rovnováze ve využívání různých sociálních a manažerských dovedností (komunikačních dovedností, ovlivňování, vedení týmů, vedení porad, řešeníkonfliktů, delegování či rozvoj spolupracovníků).      Publikace je určena manažerům všech úrovní řízení, účastníkům manažerských kursů a studentům vysokých škol ekonomického a manažerského zaměření. Moh


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.