Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karel Hvížďala: Vzpoury II.

Knihy

Karel Hvížďala: Vzpoury II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha přináší texty tří rozhovorů Karla Hvížďaly s výraznými osobnostmi, které ovlivňovaly a ovlivňují naše myšlení v posledních desetiletích. Tento svazek navazuje na titul Vzpoury (2010), v nichž byli čtenářům představeni Václav Havel, provokující vzpourou životem v pravdě, Pavel Landovský s jeho vzpourou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vzpoury II.
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Hvížďala: Vzpoury II. koupíte i tady

Specifikace Karel Hvížďala: Vzpoury II.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 253 Kč

Kniha přináší texty tří rozhovorů Karla Hvížďaly s výraznými osobnostmi, které ovlivňovaly a ovlivňují naše myšlení v posledních desetiletích. Tento svazek navazuje na titul Vzpoury (2010), v n ... a dál?

Produkt Karel Hvížďala: Vzpoury II.

Karel Hvížďala: Vzpoury II. - parametry

Název produktu: Karel Hvížďala: Vzpoury II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 253 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 137 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha přináší texty tří rozhovorů Karla Hvížďaly s výraznými osobnostmi, které ovlivňovaly a ovlivňují naše myšlení v posledních desetiletích. Tento svazek navazuje na titul Vzpoury (2010), v nichž byli čtenářům představeni Václav Havel, provokující vzpourou životem v pravdě, Pavel Landovský s jeho vzpourou klaunstvím a Jiří Suchý, jenž představoval vzpouru prací. Protagonisty tohoto svazku spojuje zkušenost emigrace a dva z nich dodneška částečně v zahraničí žijí: jsou již Evropany. Právě tento pobyt v jiném jazyce a zkušenost s jinou kulturou jim dovolily zbavit se či vyvarovat místních klišé a zachovat si „jiné myšlení.“ Jejich vzpoury jsou proto navýsost intelektuální a zcela nedotčené „revoltou žaludků“, jak napsal Czesław Miłosz, která někdy do textů vnáší emoce. Jde o filozofa Václava Bělohradského, který se vzpírá myšlením, knížete Karla Schwarzenberga, jehož vzpourou je život v tradici, a rabína Efraima Karola Sidona: ten se proti vládnoucí nenormalitě vzbouřil příklonem k judaismu. Obsah Tři další vzpoury (předmluva) / Karel Hvížďala   Myslet zeleň světa / Václav Bělohradský Doslov Václava Bělohradského Proč jsem znovu disidentem (2005) Lib-lab (2011)   Knížecí život / Karel Jan Schwarzenberg Po osmi letech (1997) Po čtyřech letech (2001) Po sedmi letech (2008) Stručné dějiny rodu knížat ze Schwarzenbergu / Jiří Záloha   Když umřít, tak v Jeruzalémě / Efraim Karol Sidon O šuplíku v nás (2011) Židovské svátky, náboženské slavnosti a smuteční dny Slovníček použitých výrazů   Trojí starost o smysl tradice / Petr Fischer Poděkování Výběrový přehled tvorby protagonistů Výběrová bibliografie Karla Hvížďaly Jmenný rejstřík


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.