Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Kader Abdolah: Dům u mešity

Próza - beletrie

Kader Abdolah: Dům u mešity

Hodnocení: 1x
  • 4

V domě u mešity žije už po osm století rodina vlivných obchodníků s koberci a duchovních vůdců. Po staletí obchodníci s koberci udávali směr dění na bazaru a imámové vládli městu skrze kazatelnu mešity. Obchodník Aga Džan, hlava domu i bazaru, udržuje v domě i ve městě řád vycházející z dávných tradic a moudrosti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Dům u mešity
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kader Abdolah: Dům u mešity koupíte i tady

Specifikace Kader Abdolah: Dům u mešity

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 214 Kč

Kniha popisuje život běžné rodiny v Íránu na pozadí revoluce v roce 1979. Ukazuje vliv islámských fundamentalistů na každodenní život tradičních rodin a vliv politiky na osobní život. ... a dál?

Produkt Kader Abdolah: Dům u mešity

Kader Abdolah: Dům u mešity - parametry

Název produktu: Kader Abdolah: Dům u mešity
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 389 Kč
Ušetríte až: 175 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • V domě u mešity žije už po osm století rodina vlivných obchodníků s koberci a duchovních vůdců. Po staletí obchodníci s koberci udávali směr dění na bazaru a imámové vládli městu skrze kazatelnu mešity. Obchodník Aga Džan, hlava domu i bazaru, udržuje v domě i ve městě řád vycházející z dávných tradic a moudrosti koránu. Ani bohabojné město Senedžan a tradiční dům u mešity se však nevyhnou divokým společenským změnám a osudovým zvratům, které způsobí hospodářská a sociální politika šáha Rezy Pahlavího a následné nastolení islámské republiky ajatolláhem Chomejním. Čas se neúprosně zrychluje, hodnoty se devalvují a absence řádu v lidech odhaluje nejtemnější stránky. Přátelé se stávají nepřáteli, láska se mění v nenávist. Ani Aga Džan se svou moudrostí a statečností nedokáže běhu dějin zabránit… "Tuto knihu jsem napsal pro západní svět. Vypráví o lidech, o umění, o náboženství, o sexualitě, o filmu, o významu rozhlasu a televize. Pokusil jsem se poodhrnout závěs a ukázat islám jako způsob života. Co se přitom zobrazilo, překvapilo i mě samotného. V Domě u mešity zpracovávám pasáže z koránu. Jde mi především o duch koránu a svět, který okolo této knihy vzniknul, tedy ne o korán v náboženském smyslu." - Kader Abdolah O autorovi: Kader Abdolah (
  • 1954) pochází z Íránu, odkud po nastolení islámské republiky musel kvůli svému působení v levicovém podzemním hnutí emigrovat. Od roku 1988 žije v Nizozemí a píše v nizozemštině. V roce 1993 upoutal pozornost souborem povídek Orli, za nějž získal významné ocenění Het Gouden Ezelsoor pro nejlepší debut roku. Poté vydal knihu próz Děvčata a partyzáni (1995) a romány Cesta prázdných lahví (1997), Klínové písmo (2000) a Portréty a jeden starý sen (2003). Od poloviny devadesátých letech publikuje sloupky v nizozemském deníku De Volkskrant, které vyšly v souborech Mirza (1998), Zahrada v moři (2001) a Karavana (2003). Starými perskými příběhy je inspirován román Kelilé a Demmé (2002). Velké čtenářské přízni se těší zatím jeho poslední román Dům u mešity (2006), který obsadil druhé místo v anketě o nejlepší nizozemský román všech dob. V roce 2008 vydal životopis proroka Mohameda a svůj vlastní překlad koránu do nizozemštiny. Za své dílo získal Kader Abdolah hned několik literárních ocenění a jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků. Autor knihy Kader Abdolah, Vydavatelstvo Kniha Zlín

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.