Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320

Knihy

Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Dvě knihy českých dějin - kniha druhá – Kus středověké historie našeho kraje - Počátky lucemburské (1308–1320) - Josef Šusta . Základní práce české předválečné historiografie, která patří ke zlatému fondu českého dějepisectví. Josef Šusta, jenž ve svých dílech jako jeden z mála dokázal obsáhnout dějiny od pozdní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86624
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320 koupíte i tady

Specifikace Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 302 Kč

Základní práce české předválečné historiografie, která patří ke zlatému fondu českého dějepisectví. Josef Šusta, jenž ve svých dílech jako jeden z mála dokázal obsáhnout dějiny od pozdní antiky až po přelom 19. a 20. století, v této rozsáhlé práci dokázal předložit koncept vytváření moderní středověké monarchie v českých zemích na přelomu 13. a 14. století. Ve své době se jednalo o studii zcela revoluční, protože na rozdíl od pozitivistického dějepisectví, orientovaného téměř výhradně na politické dějiny, Šusta » ... a dál?

Produkt Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320

Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320 - parametry

Název produktu: Josef Šusta: POČÁTKY LUCEMBURSKÉ 1308-1320
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 302 Kč
Maximální cena: 330 Kč
Ušetríte až: 28 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Dvě knihy českých dějin - kniha druhá – Kus středověké historie našeho kraje - Počátky lucemburské (1308–1320) - Josef Šusta . Základní práce české předválečné historiografie, která patří ke zlatému fondu českého dějepisectví. Josef Šusta, jenž ve svých dílech jako jeden z mála dokázal obsáhnout dějiny od pozdní antiky až po přelom 19. a 20. století, v této rozsáhlé práci dokázal předložit koncept vytváření moderní středověké monarchie v českých zemích na přelomu 13. a 14. století. Ve své době se jednalo o studii zcela revoluční, protože na rozdíl od pozitivistického dějepisectví, orientovaného téměř výhradně na politické dějiny, Šusta vypráví velkolepý příběh mocenského a hospodářského vzestupu českého království, české šlechty a českých měst za vlády posledních Přemyslovců, s důrazem na prosazení se nového modelu reprezentace moci po nástupu Lucemburků. V jeho úvahách hrají velice významnou roli i problémy sociální a ekonomické „transformace“ české středověké společnosti, její dohánění západní Evropy a kvalitativně zásadní vzestup úrovně české kultury a umění. Kniha vychází s dvěma rozsáhlými doslovy věnovanými osobě Josefa Šusty (Jiří Lach) a konfrontaci jeho práce s poznatky soudobé medievalistiky (Libor Jan). Dvě knihy českých dějin - kniha druhá – Kus středověké historie našeho kraje - Počátky lucemburské (1308–1320) - Josef Šusta od nakladatelství Argo v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.