Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)

Učebnice/Odborná literatura

John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)

Hodnocení: 1x
  • 4

Některé věci o světě můžeme pochopit jen prostřednictvím matematiky. Kupodivu se to netýká jen exotických objektů typu černých děr, ale i záležitostí zcela všedních. Tato knížka vám dá odpovědi na sto takových otázek. Zjistíte, jaké paradoxy mohou nastat při výběru dezertu, proč obvykle čekáte v delší frontě nebo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Sto důležitých věcí, kt..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) koupíte i tady

Specifikace John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 230 Kč

Některé věci o světě můžeme pochopit jen prostřednictvím matematiky. Tato knížka nabitá informacemi nám dá odpovědi na sto základních otázek týkajících se naší existence. Odhaluje spletité otázky, ... a dál?

Produkt John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)

John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) - parametry

Název produktu: John David Barrow: Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 230 Kč
Maximální cena: 350 Kč
Ušetríte až: 120 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Některé věci o světě můžeme pochopit jen prostřednictvím matematiky. Kupodivu se to netýká jen exotických objektů typu černých děr, ale i záležitostí zcela všedních. Tato knížka vám dá odpovědi na sto takových otázek. Zjistíte, jaké paradoxy mohou nastat při výběru dezertu, proč obvykle čekáte v delší frontě nebo pomalejším dopravním pruhu. Co všechno může komplikovat tak banální proces, jako je práce s kopírkou a změna velikosti stránky? Dojde na loterie, sázení na dostizích, dělení majetku při rozvodu, na účetní triky i klopotné cesty opilců. Dozvíte se něco o Shakespearově slovní zásobě i o fungování vyhledávače Google a navrch ještě získáte několik tipů pro investování, ovšem pokud se vám podaří získat stroj času. Nebo vám matematika může alespoň některé empiricky známé jevy zdůvodnit - třeba proč mají etnicky nebo jinak smíšená společenství automaticky vyšší tendenci k segregaci, jak vzniká davová panika či proč přírodní výběr nezařídil, aby byli lidé chytřejší.   O autorovi: John D. Barrow (
  • 1952), britský matematik a fyzik, profesor na univerzitě v Cambridge, je českým čtenářům populárněvědecké literatury dobře známý - už v 90. letech vyšla v češtině jeho výjimečná kniha Teorie všeho. Otázkám vztahu matematiky, fyziky a kosmologie se věnoval i v dalších (rovněž do češtiny přeložených) publikacích Vesmír plný umění, Pí na nebesích, Teorie ničeho, Konstanty přírody a Kniha o nekonečnu. Za přínos k výzkumu vztahu mezi vesmírem a životem, vědou a náboženstvím byla Barrowovi udělena Templetonova cena. Rolí obrazového znázornění a "vizualizací" vědy se zabývá kniha Vesmírná galerie, která stojí tematicky na pomezí mezi historií vědy a umění. Kniha Sto důležitých věcí představuje naopak hravou část autorovy tvorby a dokládá jeho zálibu v nečekaných závěrech a paradoxech spojujících vědecké (a zejména matematické) uvažování s každodenním životem.   40 ilustrací Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) – Matematika všedního dne - John D. Barrow . Kniha profesora Barrowa, oblíbeného popularizátora moderní fyziky, autora bestselleru Teorie všeho.Některé věci o světě můžeme pochopit jen prostřednictvím matematiky. Tato knížka nabitá informacemi nám dá odpovědi na sto základních otázek týkajících se naší existence. Odhaluje spletité otázky, objasňuje hádanky, a vrhá světlo do tmavých koutů. Od vítězství v loterii, sázení na dostizích a úniku před medvědy, přes sport, Shakespeara, Google, teorii her, opilce, rozvodové vyrovnání k riskantnímu účetnictví, od chaosu do nekonečna... Na vše najdete odpovědi! Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) – Matematika všedního dne - John D. Barrow od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.