Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen John Casti: Události X

Knihy naučná literatura

John Casti: Události X

Hodnocení: 1x
  • 4

Stala se naše vyspělá, na technologiích závislá civilizace vratkým domečkem z karet příliš složitým a stále náchylnějším k náhlému kolapsu?     Dnešní svět moderní průmyslové společnosti je složitým systémem, složitějším než kdykoliv minulosti lidstva. Tento vzájemně provázaný systém, který je závislý na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Události X
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John Casti: Události X koupíte i tady

Specifikace John Casti: Události X

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 320 Kč

Události X jsou události zdánlivě nahodilého charakteru, které se vymykají běžnému řádu věcí a hrozí až katastrofickými dopady na další vývoj lidstva, které však mohou s vysokou pravděpodobností nastat. Autor, matematik amerického původu, tyto události čtenářsky přitažlivou formou líčí a předkládá varovný obraz budoucnosti lidské civilizace, včetně příkladů těchto událostí a ukazuje jak události X identifikovat, analyzovat a do jisté míry i předvídat. ... a dál?

Produkt John Casti: Události X

John Casti: Události X - parametry

Název produktu: John Casti: Události X
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 320 Kč
Maximální cena: 386 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stala se naše vyspělá, na technologiích závislá civilizace vratkým domečkem z karet příliš složitým a stále náchylnějším k náhlému kolapsu?     Dnešní svět moderní průmyslové společnosti je složitým systémem, složitějším než kdykoliv minulosti lidstva. Tento vzájemně provázaný systém, který je závislý na technologiích a má celoplanetární rozměr, nabízí zdánlivě neomezené množství stupňů volnosti příležitostí, možností a vymožeností, voleb. Avšak jak se vyjadřují vědci zabývající seteorií složitosti (komplexity) jako John Casti, tatáž moderní civilizace ano může být stejně nestabilní jako domeček z karet.     K tomu, abychom byli neočekávaně přinuceni zásadně zjednodušit své životy a vrátit se třeba dopreindustriální éry postačí náraz v podobě události X, jak Casti označuje tyto nepředvídatelné, zdánlivě nahodilé události, které mají extrémní, často až katastrofické důsledky. Když událost X jako důsledek složitostního přetížení přijde a udeří(a vědci jsou přesvědčeni, že takové události X jsou prostě nevyhnutelné), některé nebo i všechny takové složité systémy vytvářené člověkem (finanční, komunikační, distribuční, obranné, dopravní aj.) se mohou rychle zhroutit. Zásobování potravinami, dodávkyelektřiny, pitné vody i poskytování zdravotnických služeb mohou být na celé měsíce či dokonce roky ochromeny či přerušeny.     John Casti, odborník v oboru dynamiky složitých systémů a systémové analýzy, v knize představuje a rozebírá jedenáctscénářů, událostí X, které mohou být začátkem konce moderního světa, jak jej známe. Vysvětluje nesmírnou složitost dnešního světa, tolik závislého na vyspělých technologiích, jejichž další vývoj probíhá exponenciálním tempem. Zcela nezpochybnitelné ovšem je, žerubem neustále se zvyšující složitosti systémů je jejich zvyšující se křehkost a náchylnost k náhlému a dramatickému kolapsu.     Čtivá a zároveň vzrušující a znepokojující kniha pravděpodobně jednou provždy změní váš pohled na svět. Castipředkládá varovný obraz možných budoucností lidské civilizace (jeho scénáře zahrnují nejen rozsáhlé zhroucení internetu, ale i destabilizaci jaderných arzenálů, vyčerpání světových zásob ropy, globální pandemii, vznik nového globálního geopolitického řádu(nepořádku), rizika ochromujících útoků s využitím elektromagnetických pulsních vln, vytvoření a dopady úniku exotických fyzikálních částic, důsledky genových manipulací, nanotechnologií či vyspělé umělé inteligence, které se vymkly kontrole) a naznačuje, jak událostiX identifikovat, analyzovat a do jisté míry i modelovat (předvídat), resp. jak jim předcházet a popřípadě i minimalizovat jejich následky. John Casti matematik amerického původu, odborník v oboru dynamiky složitých systémů a systémové analýzy,spoluzakladatel vídeňského výzkumného ústavu X-Center, který se soustřeďuje na studium extrémních událostí vyvolaných činností lidských společenství i na jejich předvídání.     V minulosti pracoval jako analytik International Institute for Applied SystemsAnalysis (IIASA) v Laxen


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.